Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Grupa Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie o interwale miesięcznym mamy silny trend wzrostowy, który aktualnie podlega przedłużającej się korekcie. Mierząc zasięgi poprzednich korekt, okazuje się, że są niemal identyczne, a trwającej korekcie do wyrównania tego zasięgu już niewiele brakuje. Dodatkowo można wyznaczyć strefę wsparcia, która razem ze standardowym zasięgiem korekty może dać początek jakiemuś odbiciu.

Sprawdzając wykres metodą Fabera, nie należy kupować tych akcji, gdyż kurs znajduje się pod średnią ruchomą co oznacza w najlepszych wypadku, że na kupno jest po prostu jeszcze za wcześnie.

Jak widać na wykresie tygodniowym, wsparcie zostało już raz przetestowane, odbicie było bardzo słabe i dotarło do linii korekty, skąd powinien nastąpić kolejny atak na poziom tej strefy wsparcia. Jeżeli po kolejnym zejściu pojawi się jakiś sygnał kupna, warto je rozważyć.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu dzisiejszej sesji. Dywidenda wynosi 0,79 zł co przy obecnej cenie wynosi niecałe 2%. Dzień wypłaty to 2 czerwca.

P.S: Dziękuję za udział w głosowaniu nad kupnem spółek do portfela – zwyciężyła firma Gino Rossi, którą kupiłem dzisiaj na otwarciu sesji. Całość portfela zostanie jak zwykle pokazana w weekend.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – wtorek 13 maja.
Następny artykułEURCAD – przed danymi
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here