Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Energoinstal specjalizuje się w produkcji kotłów i urządzeń kotłowych, w których poszczególne materiały opałowe w postaci ciekłej, gazowej bądź stałej (biomasa, odpady komunalne), w optymalny sposób przekształcane są w żądaną formę energii. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych producentów kotłów energetycznych w Polsce.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie z interwałem miesięcznym możemy zaobserwować trend wzrostowy. Aktualnie trwa ruch korekcyjny, który testuje poziom poprzednich dwóch szczytów z lat 2009 i 2010. Niewiele brakuje także do testu linii trendu, aczkolwiek była już ona znacząco naruszana w przeszłości.

Na wykresie tygodniowym widać wszystko w przybliżeniu. Na razie brak jakichkolwiek sygnałów świadczących o zakończeniu korekty. Zbliżamy się jednak do ważnych miejsc, przy których warto obserwować zachowanie kursu.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 0,60 zł. Dzień wypłaty to 11 czerwiec.

Tygodniowy rozkład dywidend: 19-23 maj.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm: (Aktualizacja 18.05)


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here