Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Spółka jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych. Firma brała udział w budowie niemal wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni oraz wielu na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym można zauważyć, że bardzo silny trend wzrostowy zakończył się, a obecnie cena porusza się wewnątrz kanału spadkowego. Co ciekawe aktualne odbicie od górnej krawędzi zmierza w stronę kluczowych poziomów tzn. przy dolnej krawędzi kanału cena napotka wsparcie, które tworzy szczyt z 1997 roku lub dołki z 2012 roku. Wydaje się, że w tej strefie można szukać sygnałów kupna.

Na wykresie W1 widać korektę prostą, której druga fala mając takim sam zasięg, powinna doprowadzić kurs do poziomu poprzedniego dołka.

Dywidenda:

21 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

Zarząd Spółki Elektrobudowa informuje, że w dniu 20 marca 2014 roku podjął uchwałę w sprawie podziału zysku netto za rok 2013 przeznaczając na dywidendę kwotę 9.495.216 zł (słownie: dziewięć milionów czterysta dziewięćdziesiąt pięć tysięcy dwieście szesnaście złotych) tj. po 2,00 zł (słownie: dwa złote) na jedną akcję.” (Komunikat Spółki z dnia 21.03.2014)

Zatem dywidenda wynosi 2 zł, nie są znane jeszcze szczegóły wypłaty, poinformujemy i nich w pózniejszym terminie.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here