Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Przedsiębiorstwo Eko Export S.A. jest firmą zajmującą się zakupem, przetwarzaniem i dystrybucją mikrosfer uszlachetnionych oraz dystrybutorem labosilu. Emitent prowadzi działalność od 2003 roku i w tym okresie zdążył stać się jednym z wiodących producentów mikrosfery w Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka była przedstawiana w bloku “Analiza na zamówienie” 9 stycznia 2014 roku. Od tego czasu kurs wzrósł o ponad 20%: Eko Export – sygnał zakończenia korekty

Poniżej wykres dzienny z 9 stycznia:

Na wykresie dziennym spółki obserwujemy dość płaską korektę, która dotarła do strefy wsparcia. Co ciekawe dzisiejsze notowania zamknęły się prowzrostową świecą pin bar, która w połączeniu ze wspomnianym wsparciem oraz trendem wzrostowym może być interesującym sygnałem do zakupu akcji tej spółki.” (9.01.2014)

Aktualny wykres D1:

Wykres pokazuje, że analiza z 9 stycznia okazała się trafna, można było zarobić ok 20% do dnia dzisiejszego. Osobiście wierzę w dalsze wzrosty, a próbując wyznaczyć wsparcie znalazłem dwie strefy, które nakładają się na siebie. Na czerwono, logiczne wsparcie w postaci poprzednich, przełamanych szczytów, a także linia spadkowa, która 4 razy powstrzymywała wzrosty – została przełamana i teraz być może będziemy mieli jej retest z drugiej strony.

Na wykresie miesięcznym widać, że kurs porusza się w silnym trendzie wzrostowym, nie można wykluczyć jednak korekty, aż do linii trendu.

Wykres tygodniowy pokazuje, że cena znajduje się blisko poprzednich maksimów, które stanowią strefę oporu. Wydaje się, że jeżeli nie zadziała strefa wsparcia z wykresu D1, możemy mieć do czynienia z trochę większą korektą.

Dywidenda:

Eko Export wypłacił dywidendę za rok 2011. Wynosiła ona 0,2 zł. Za zeszły rok nie było dywidendy, jednak teraz przyjęta została nowa polityka dywidendowa, która zakłada coroczną i coraz wyższą premię dla akcjonariuszy.

“Chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom atrakcyjny poziom rentowności kapitału przy równoczesnym utrzymaniu bezpiecznego poziomu zadłużenia spółki. Przy zachowaniu tego założenia Zarząd uznaje za zasadne rekomendowanie wypłaty jak najwyższych dywidend…”

Jak widać w załączonej tabeli, polityka dywidendowa firmy zakłada przeznaczanie coraz większej części zysku dla posiadaczy akcji. W tym roku zostanie przeznaczone 50-65% zysku netto.

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy.


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here