Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Przedsiębiorstwo Eko Export S.A. jest firmą zajmującą się zakupem, przetwarzaniem i dystrybucją mikrosfer uszlachetnionych oraz dystrybutorem labosilu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie z interwałem miesięcznym możemy zaobserwować silny trend wzrostowy. Nadal trwająca korekta doprowadziła cenę do linii trendu. Analizując wykres metodą overbalance, można zauważyć podobieństwa wszystkich ruchów korekcyjnych. Do zamknięcia miesiąca jeszcze  sporo czasu, ale długi cień u dołu tworzącej się świecy, może sugerować powrót kupujących, aczkolwiek należy poczekać do końca miesiąca na ostateczny kształt świecy.

Na wykresie tygodniowym tuż przy linii trendu, a nawet naruszając ją powstała formacja przenikania hossy, jest to odrobinę słabsza wersja formacji objęcia hossy, ale również o pozytywnym charakterze zwłaszcza w takim miejscu. Chcąc kupić akcje, najbliższe miejsce na złożenie zlecenia obronnego powinno znaleźć się właśnie pod omawianą formacją.

Jutro jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 0,68 zł. Dzień wypłaty nie jest sprecyzowany, spółka podała zakres od 30 czerwca do końca października.

Tygodniowy rozkład dywidend: 19-23 maj.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm: (Aktualizacja 18.05)


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIDM łączy siły z TMS Brokers
Następny artykułEURUSD – możliwa kontynuacja spadków
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here