Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest działalność na rynku budownictwa mieszkaniowego. Spółka realizuje swe prace wyłącznie na rynku krajowym, przede wszystkim w regionie warszawskim.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym widać, że kurs mniej więcej od września 2013 roku porusza się w trendzie wzrostowym, w międzyczasie pokonując ważny opór, który teraz powinien służyć jako wsparcie.

Interwał tygodniowy pokazuje, że zbliżamy się do omawianego wcześniej wsparcia. Dodatkowo można poprowadzić linię trendu oraz zmierzyć zasięg korekt, które są dosyć podobne. Wszystko to składa się na dość pozytywny obraz, dający nadzieję na powrót do wzrostów w omawianych rejonach.

Gorzej wygląda sytuacja na wykresie dziennym, gdzie zaczyna realizować się formacja głowy z ramionami. Jeżeli rzeczywiście mamy do czynienia z tą formacją to potencjalny zasięg spadków powinien sięgnąć poziomu 40 zł. Z formacjami RGR jest tak, że widać ich sporo na wykresach jednak nie wszystkie się realizują. Jednak w obliczy takiej formacji i z faktu, że do głównego wsparcia jak i do linii trendu pozostaje jeszcze trochę miejsca, warto poczekać na wyczerpanie się ruchu spadkowego i pojawienie się sygnałów kupna, przewagi popytu, których aktualnie nie widać.

Dywidenda:

8 kwietnia otrzymaliśmy komunikaty ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„(…)część kapitału zapasowego pochodzącą z zysku z lat ubiegłych w kwocie 142 255,07 zł (słownie: sto czterdzieści dwa tysiące dwieście pięćdziesiąt pięć złotych siedem groszy),
tj. 2,20 zł (słownie: dwa złote dwadzieścia groszy) na każdą akcję, natomiast jako dzień dywidendy ustalony został 12 czerwca 2014 roku, zaś jako dzień wypłaty dywidendy 27 czerwca 2014 roku. “
(Komunikat Spółki z dnia 8.04.2014)

Zatem dywidenda wynosi 2,20 zł, dzień ustalenia prawa to 12 czerwca. Najpóźniej musimy kupić akcje 9 czerwca aby cieszyć się wypłatą 27 czerwca.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here