Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Bank Zachodni WBK SA jest bankiem uniwersalnym świadczącym pełen zakres usług na rzecz klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw.

Na wykresie o interwale miesięcznym widzimy długoterminowy trend wzrostowy, który pokonał szczyt z 2007 roku.

Wykres z interwałem tygodniowym pozwala wyznaczyć linię trendu, przy której aktualnie kurs się znajduje. Kilka świec z długimi cieniami u dołu może wskazywać na pozytywny sentyment do tej spółki.

Wykres D1 to w przybliżeniu to co pokazałem na W1, a więc linia trendu oraz reakcja na nią. Jeżeli nie przeszkodzi konflikt na Ukrainie, spółka ma szansę na wzrosty, tym bardziej że na tle wielu spółek straciła relatywnie niewiele podczas trwających napięć.

Dywidenda:

BZ WBK przyznał w ubiegłym roku 7,60 zł dywidendy na 1 akcję.

27 lutego otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„…przeznaczenia na dywidendę dla akcjonariuszy kwoty 1 000 932 452,30 zł z zysku netto Banku za rok 2013, co oznacza, że proponowana dywidenda na 1 akcję wynosić będzie 10,70 zł,
– wyznaczenia dnia ustalenia prawa do dywidendy na dzień 2 maja 2014 r. i dnia wypłaty dywidendy na dzień 16 maja 2014 r.”
(Komunikat Spółki z dnia 27.02.2014)

Zatem dywidenda wynosi 10,70 zł, dzień ustalenia prawa to 2 maja. Najpóźniej musimy kupić akcje 28 kwietnia aby cieszyć się wypłatą 16 maja. Przy czym należy pamiętać, że jest to rekomendacja, a więc możliwe są pewne zmiany.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here