Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Grupa Action SA to jeden z wiodących podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz znaczący producent sprzętu komputerowego.Na wykresie z interwałem miesięcznym widać, że panuje silny trend wzrostowy, a aktualna korekta znajduje wsparcie na zaznaczonym poziomie. Całość czyli trend i korekta wyglądają bardzo optymistycznie, co dokładniej widać na wykresie tygodniowym.

Na wykresie tygodniowym warto zwrócić uwagę na to jak często było bronione wsparcie. Popyt uaktywniał się za każdym razem gdy cena spadała poniżej tego poziomu. Mamy tam całą serię świec pin barowych. Wydaje się, że te akcje mają szansę na dalsze wzrosty, a dodatkowo mając takie silne i przetestowane wielokrotnie wsparcie możemy bez problemu postawić pod nim zlecenie obronne.

invest

Dzisiaj jest ostatni dzień na „załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 1 zł. Dzień wypłaty to 16 czerwiec.

Tygodniowy rozkład dywidend: 26 – 30 maj

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm: (Aktualizacja 25.05)


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułEURGBP – rynek jednej siły
Następny artykułDraghi: Musimy zachować czujność w obliczu ryzyka deflacji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here