Naga Marketslogo-societe-generale-1Spore wyzwanie stoi przed Mario Draghim – komentują dzisiejszą decyzję EBC analitycy Societe Generale. Z jednej strony prezes Europejskiego Banku Centralnego nie zamierza rozczarować rynku, który już szeroko uwierzył w wydłużenie obecnie trwającego programu skupu aktywów. Z drugiej strony Draghi musi wziąć pod uwagę coraz bardziej jastrzębio nastawioną Radę EBC. Prognozy inflacji oraz wzrostu gospodarczego powoli rosną i wydaje się już, że dalsze luzowanie polityki monetarnej nie ma sensu. Jak można rozegrać dzisiejszą decyzję EBC?


EUR/USD

Euro w związku z dzisiejszą decyzją EBC znajdzie się prawdopodobnie pod naporem niedźwiedzi. Współgra to z naszą analizą wykresu i pozwoli na zajęcie długich pozycji po nieco lepszych cenach – przekonują analitycy Societe Generale.

eurusdh4EUR/USD przetestowało dolne ograniczenie szerokiej konsolidacji, która trwa jeszcze od 2015 roku. W krótkim terminie para powinna podążać do okolic 1,0860, gdzie znajduje się obecnie poziom sprawiedliwej wyceny. W najbliższych dniach oczekujemy głębszej korekty do okolic 1,0690 – to tam będziemy poszukiwać sygnału wejścia w długie pozycje – informuje bank.

EUR/GBP

Podobne, ostrożnie bycze nastawienie analitycy Societe Generale przedstawiają przy okazji analizy wykresu EUR/GBP.

eurgbph4Na parze dostrzegalna jest niewielka formacja odwróconej głowy z ramionami, która zwiastuje koniec korekty spadkowej. Formacja pojawiła się też w nieprzypadkowym miejscu – na dolnym ograniczeniu kanału spadkowego oraz w pobliżu długoterminowego wsparcia w okolicy 0,8340. Oczekujemy korekty z obecnych poziomów do okolic 0,8440/10, przetestowania linii szyi i powrotu do wzrostów – informują analitycy Societe Generale.


To nie wszystkie propozycje Societe Generale na najbliższe sesje – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i śledź pozycje dużych graczy bezpośrednio ze swojej skrzynki mailowej >>>


USD/JPY

Para w ostatnich tygodniach dość znacznie skorygowała trwające większą części roku spadki. Societe Generale jest zdania, że siły popytu powoli się wyczerpują i jeśli nawet nie oznacza to powrotu trendu spadkowego na wykres, to czeka nas przynajmniej korekta spadkowa.

usdjpyh1USD/JPY pokonało ostatnio linię trendu wzrostowego, ponowny test przebitego wsparcia powinien dostarczyć wystarczających powodów do wejścia w krótkie pozycje – przekonują analitycy Societe Generale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here