Naga Marketslogo-lloyds-bank-print-horizontalW swojej piątkowej przemowie, Janet Yellen wyjaśniła dlaczego lekkie przegrzanie gospodarki może doprowadzić do zwiększenia tempa wzrostu gospodarczego oraz poprawy warunków na krajowym rynku pracy. W ocenie analityków Lloyds Bank, słowa prezes Fed nie zaprzeczają, ani również nie potwierdzają grudniowej podwyżki. Czy sytuacja na rynku uległa więc zmianie?


GBP/USD

Para od kilku dni konsoliduje wokół okolic 1,2200 i dopiero przebicie wsparcia na 1,2090 będzie oznaczać kontynuację trendu jaki zapoczątkowany został po przeprowadzonym w czerwcu referendum. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na kolejne dni jest jednak utrzymanie się kabla w dotychczasowym przedziale zmienności.

Gdyby na parze pojawiły się jednak wzrosty (spowodowane raczej słabością dolara niż popytem na GBP), najbliższy opór znajduje się na 1,2375. W dłuższym terminie jednak przychylamy się do negatywnego scenariusza, w którym GBP/USD testuje 1,1491 – oceniają analitycy Lloyds Bank.

gbpusddailyEUR/USD

W piątek sprzedający zdołali zepchnąć EUR/USD w rejon ważnego wsparcia 1,0950/00. W naszej ocenie spadkowe momentum dobiega końca i istnieje całkiem spore ryzyko pojawienia się korekty ostatnich spadków na wykresie – przekonują analitycy banku. Test podaży nie powinien być jednak głęboki – na drodze wzrostom stoi psychologiczna bariera 1,10 oraz techniczny opór 1,1075. Powrót ceny z powrotem w rejon 1,1120 będzie oznaczać, że wciąż znajdujemy się w szerokiej konsolidacji 1,0900-1,1365.

Poziom 1,10 jak na razie powstrzymał wzrosty EUR/USD.
Poziom 1,10 jak na razie powstrzymał wzrosty EUR/USD.

Śledź pozycje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here