Naga Marketslogo-lloyds-bank-print-horizontalDzisiejsza publikacja szacunku brytyjskiego PKB w trzecim kwartale tego roku pozytywnie zaskoczyła analityków Lloyds Bank, którzy przychylali się do konsensusu rynkowego na poziomie 0,3%. Mimo wszystko, reakcja funta nie była taka jakiej się spodziewano. Co dalej z EUR/USD oraz EUR/GBP?


EUR/USD

Po pokonaniu wsparcia na 1,0945 para przetestowała okolice 1,0850. Tam uaktywnili się kupujący, którzy doprowadzili do korekty ostatnich spadków, która jak na razie zahaczyła o zniesienie 23,6 ruchu spadkowego mierzonego od końca września. Powrót powyżej 1,0950 oznaczałby wysokie prawdopodobieństwo dalszych wzrostów – nawet w okolice 1,10-1,1070 – przekonują analitycy Lloyds Bank.

Śledź setupy techniczne i rekomendacje walutowe największych banków na bieżąco. Odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Sami jednak twardo opowiadają się za kontynuacją spadków, która może jednak w najbliższych dniach przybrać formę konsolidacji na obecnych poziomach. Poziom docelowy na najbliższe dni to 1,0750, a następnie okolice 1,06. Długoterminowym wsparciem wciąż niezmiennie pozostaje 1,0450.

eurusddailyEUR/GBP

Nadal uważamy, że para będzie konsolidować w najbliższym czasie i nie zmienią tego poglądu dzisiaj opublikowane dane z Wielkiej Brytanii – stwierdzają analitycy Lloyds Bank. Wsparcie na poziomie 0,8880 oraz ostatni szczyt w okolicy 0,8980 powinny na dłużej zatrzymać kurs EUR/GBP w ryzach.

EUR/GBP w klasycznej formacji trójkąta, choć analitycy Lloyds Bank twierdzą, że sytuacja ta może się utrzymać na dłużej.
EUR/GBP w klasycznej formacji trójkąta, choć analitycy Lloyds Bank twierdzą, że sytuacja ta może się utrzymać na dłużej.

Gdyby jednak, na fali odnowionych nadziei, EUR/GBP pokonało wsparcie na 0,8880 kolejnym przystankiem dla ceny powinna być linia trendu która obecnie znajduje niewiele niżej bo tuż pod 0,8800. W dłuższym terminie nadal rządzić będzie Brexit i to doniesienia związane z tym tematem będą wywoływały największe ruchy na wykresie – przekonuje bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here