Naga Marketslogo-lloyds-bank-print-horizontalAnalitycy Lloyds Bank ponownie spoglądają na wykresy trzech popularnych europejskich par walutowych. W dzisiejszym przeglądzie technicznym dzielą się oni swoim spojrzeniem na EUR/USD, GBP/USD oraz EUR/GBP.


EUR/USD

Po grudniowej podwyżce FOMC, dolar zyskiwał zarówno w stosunku do walut krajów rozwijających się, jak i euro. Ostatecznie, główna para walutowa znalazła nowe roczne minimum na poziomie 1,0350 jednak słabnące momentum nie pozwoliło na dalsze spadki.

Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i śledź pozycje dużych graczy bezpośrednio ze swojej skrzynki mailowej >>>

Dostrzegalna jest niewielka ilość kupujących poniżej kolejnego ważnego poziomu wsparcia jakim jest 1,0250. Wciąż jednak popyt w tym miejscu jest dostatecznie silny, aby zatrzymać (choć na chwilę) spadki EUR/USD. Dalszym wsparciem są już okolice parytetu – informuje bank. Silniejszy opór leży w strfie 1,0420/60, a ostatecznym poziomem oporu będą okolice 1,0600/50.

eurusdh1Lloyds Bank w dalszym ciągu oczekuje spadków EUR/USD, co powinno zostać potwierdzone pokonaniem niedawnego dołka na 1,0350. Bank w dalszym ciągu przekonuje, że para zmierza do przetestowania poziomu 1,0000.

GBP/USD

Po wybiciu dołem kanału wzrostowego, funt stał się obiektem wzmożonej presji sprzedażowej, która doprowadziła do przetestowania wsparcia w rejonie 1,2330/00. Obecnie widzimy odreagowanie i korektę ostatnich spadków, której bazą jest właśnie wspomniana strefa.

gbpusdh1Przełamanie wsparcia doprowadzi prawdopodobnie do testu dołków 1,2080. Średnioterminowe prognozy banku wciąż przekonują o takiej możliwości. Obecnie, wzrosty powinny być ograniczone, a najbliższy opór leży tuż nad poziomem 1,2400.

EUR/GBP

eurgbpdailyW momencie gdy zarówno EUR/USD jak i GBP/USD znajdują się pod sporą presją, sytuacja na EUR/GBP wydaje się być względnie spokojna. Para pozostaje w trendzie spadkowym, jednak ostatnie ruchy cenowe coraz bardziej przekonują nas o prawdopodobnej konsolidacji – przekonuje Lloyds Bank. Okolice 0,8300-0,8250 wciąż są niezwykle ważnym wsparciem dla EUR/GBP i to właśnie w tych okolicach szukać będziemy oznak tworzącej się bazy popytowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here