Naga Marketsdanske-bank-logoNajnowszy przegląd techniczny Danske tradycyjnie zawiera setupy techniczne jakie zostały dostrzeżone przez analityków banku na głównych parach walutowych. Poniżej przedstawiamy pogląd banku na EUR/USD, USD/JPY oraz GBP/USD.


EUR/USD

Para nie zdołała utrzymać się powyżej poziomu 1,06, który nadal stanowi silny opór. Najbliższe logiczne wsparcie znajduje się dopiero 100 pips niżej, w okolicy 1,05/0480. Jeżeli byki nie obronią tych okolic, może to być początek głębszego spadku w pierwszej kolejności w rejon 1,0435, a następnie w kierunku 1,0390 (dołek z 4 stycznia) oraz 1,0341 (dołek z 3 stycznia).

To nie wszystkie pomysły na najbliższe sesje analityków Danske Bank – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Dopiero przetestowane wybicie pary powyżej 1,06 będzie początkiem prawdopodobnych wzrostów do 1,0653. Kolejnym dostrzegalnym oporem jest dopiero strefa 1,0670/07.

EUR/USD coraz bliżej pierwszego poziomu wsparcia
EUR/USD coraz bliżej pierwszego poziomu wsparcia

USD/JPY

Para wciąż utrzymuje się powyżej 115,00 co należy rozpatrywać jako pozytywny sygnał. Dzisiejsze wzrosty również napawają optymizmem, a w połowie sesji europejskiej USD/JPY znajdowało się powyżej 116,00.

USD/JPY pozostaje w konsolidacji, jednak zdaniem analityków Danske kolejne dni mają należeć do niedźwiedzi.
USD/JPY pozostaje w konsolidacji, jednak zdaniem analityków Danske kolejne dni mają należeć do niedźwiedzi.

Mimo wszystko, presja niedźwiedzi wciąż jest głównym scenariuszem analityków Danske, którzy prognozują spadki USD/JPY w najbliższych dniach. Wsparciem pozostaje wspomniany już poziom 115,00 poniżej którego cena może zatrzymać się jeszcze na 114,74 oraz 114,00.

GBP/USD

Poranne dane z Wielkiej Brytanii wprowadziły nieco zamieszania na wykresie, jednak podobnie jak w przypadku USD/JPY, również i GBP/USD ma spore szanse na spadki – przekonują analitycy Danske. Silniejsze wsparcie znajduje się w okolicy październikowego dołka na 1,2083. Następnymi poziomami na które warto zwrócić uwagę są dopiero 1,20 oraz 1,19.

Popyt wciąż walczy na GBP/USD. Danske przychyla się jednak do niedźwiedzi.
Popyt wciąż walczy na GBP/USD. Danske przychyla się jednak do niedźwiedzi.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here