Naga MarketsW dzisiejszym przeglądzie setupów Price Action na początek tygodnia jedynie pary, które mogą dać sygnały już w poniedziałek. Zaczynamy:

EUR/CAD:

Po danych z Kanady nastąpiło wybicie nad opór i szybkie wycofanie się. Jeśli minimum świecy z piątku zostanie przebite będzie to potwierdzeniem fałszywego wybicia. Brakuje jednak wyraźnych sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) nawet na mniejszych interwałach (H1, H4). Warto obserwować parę.


Setupy Price Action na początek tygodnia: EURCAD, EURJPY, GBPCAD, GBPUSD, USDJPY


EUR/JPY:

Również na Euro do Jena nastąpiło w piątek fałszywe wybicie nad opór i cena nie zdołała się tam utrzymać. W poniedziałek sygnały sprzedaży mogą posłużyć do otwierania shortów, jednak muszą być wyraźne.


Setupy Price Action na początek tygodnia: EURCAD, EURJPY, GBPCAD, GBPUSD, USDJPY


GBP/CAD:

Wyraźny sygnał sprzedaży. Duża świeca pin bar na wykresie dziennym. Można rozegrać to w następujący sposób:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.


Setupy Price Action na początek tygodnia: EURCAD, EURJPY, GBPCAD, GBPUSD, USDJPY


GBP/USD:

Cena zbliża się do kluczowego wsparcia, które pokrywa się ze zniesieniem wewnętrznym Fibonacciego 38,2% co jeszcze je wzmacnia. Warto szukać tam sygnałów kupna.


Setupy Price Action na początek tygodnia: EURCAD, EURJPY, GBPCAD, GBPUSD, USDJPY


USD/JPY:

Cena odbiła od oporu. Sygnały sprzedaży price action w tych okolicach pozwolą otworzyć pozycje krótkie. Warto obserwować niższe interwały.


Setupy Price Action na początek tygodnia: EURCAD, EURJPY, GBPCAD, GBPUSD, USDJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Witam

    Sygnał można uznać za dalej aktualny. Korekta może nastąpić nawet po kilku świecach, Jako, że jest to gra na świecach dziennych stąd można czekać czasami i tydzień na zrealizowanie się setupu.

  2. Mam pytanie odnośnie wykresu dziennego na parze GBP/CAD- pojawił się tam sygnał sprzedaży – pin bar ,jak Pan napisał,dzisiaj złożyłem zlecenie sell limit na 50% zniesienia świecy ,na razie to zlecenie nie aktywowało się,mam pytanie ,czy jeśli to nie nastąpi do północy -na mojej platformie o 00:01 pojawia się nowa dzienna świeca to mam anulować to zlecenie,czy mogę czekać jeszcze 1 lub 2 dni na aktywowanie się zlecenia ale czy to nie będzie sprzeczne z metodą price action

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here