Naga MarketsZapraszam na 1 część setupów price action na początek tygodnia. Druga jutro (w niedzielę) o godzinie 11:00. Setupy w tym tygodniu będą niejako uzupełnieniem tego co podsumował już Łukasz Nowacki we wczorajszym cyklu: Blok po 22. W tych 3 artykułach są omówione sytuacje niemal na wszystkich głównych parach. Zaczynamy:
AUD/JPY:
Na parę i możliwość wzrostów po re-teście wcześniejszego oporu zwracałem uwagę w piątkowym porannym przeglądzie. Na H4 widzimy właśnie taki test i długą świecę, w której zawierają się kolejne. Można było ustawiać zlecenie buy stop zaraz ponad maksimum tej świecy i stop loss poniżej. Cena piątkowego zamknięcia jest prawie dokładnie w tym miejscu. Ostatnie momentum jest wzrostowe dlatego warto szukać longów.

 

Setupy Price Action na początek tygodnia: AUDJPY,  EURUSD, GBPUSD, XAUUSD

 

EUR/USD:
Eurodolar przebił się w piątek przez 21-okresowe dziennie EMA i obecnie należy zaczekać na test najbliższego oporu i tam szukać sygnału sprzedaży, lub powrotu do wsparcia i szukać sygnału kupna. Oczywiście jeśli, któryś z tych poziomów zostanie trwale przebity sytuacja zmieni się diametralnie.

 

Setupy Price Action na początek tygodnia cz.1: AUDJPY,  EURUSD, GBPUSD, XAUUSD

 

GBP/USD:
Para pokazywała wyraźne sygnały kupna i jakby ich nie rozegrać to obecnie traderzy grający Price Action powinni mieć otwarte pozycje długie. Jeśli ktoś się spóźnił to szukać należy okazji do nowych longów w przypadku spadkowych korekt.

 

Setupy Price Action na początek tygodnia cz.1: AUDJPY,  EURUSD, GBPUSD, XAUUSD

 

XAU/USD:
Złoto po raz kolejny zbliża się do kluczowego oporu. Sygnały sprzedaży nadal mogą służyć do otwierania shortów, jednak tak niewielkie spadki po testach tego poziomu zwiększają prawdopodobieństwo jego przebicia.

 

Setupy Price Action na początek tygodnia cz.1: AUDJPY,  EURUSD, GBPUSD, XAUUSD

Zapraszam na forum do dyskusji w temacie: Setupy Price Action – dziennikConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWolumeny ICE za styczeń 2014
Następny artykułCiti: Wzrosty na EUR wcale nieprzesądzone
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here