Naga MarketsW minionym tygodniu działo się wiele i pewnie życzylibyśmy sobie zawsze takich warunków i trendów. Druga część przeglądu jutro o 10:00. Zanim zaczniemy chciałem zaprosić Państwa do zamkniętej strefy na Comparic, która oczywiście jest i będzie darmowa. Prezentować tam będziemy treści, które są normalnie są płatne, ale dla naszych czytelników będą dostępne gratis. Obecnie polecam 7 godzinne szkolenie Trading po Pracy o wartości 615zł od Forex University oraz e-book “Skuteczny Daytrading” autorstwa Sebastiana Job: Link. Zapraszam!.

W ten weekend w przeglądzie aż 10 par ponieważ jest naprawdę ciekawie:

AUD/JPY:

Dynamiczny trend wzrostowy zakończył się w piątek na oporze źle wyglądającą świecą. Duży górny knot świadczy o aktywności sprzedających. Taki setup można rozegrać na trzy sposoby:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.EUR/CAD:

Świece z końca lutego wskazywały na duże problemy z pokonaniem oporu przez Euro do Dolara kanadyjskiego. Jednak wczorajsza zmieniła postrzeganie pary. Zamknięcie powyżej kluczowego poziomu daje jasny sygnał do dalszych wzrostach i należy szukać teraz sygnałów kupna w przypadku re-testu od góry wsparcia (wcześniej oporu).GBP/CHF:

Na tej parze również sytuacja się zmienia. Zamknięcie poniżej ważnego poziomu, najniższe w tym roku pokazuje, że niedźwiedzie przejmują kontrolę. Warto szukać shortów po sygnałach price action na sprzedaż (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).USD/CAD:

Reaktywacja trendu wzrostowego po odbiciu od wsparcia. Kolejne korekty warto kupować.USD/JPY:

W piątek były 2 sygnały kupna. Para wystrzeliła zaraz po danych jednak nie wygląda to najlepiej. Warto zabezpieczyć longi na BE.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here