Naga MarketsZapraszam na pierwszą część setupów price action na początek tygodnia. Wiele może się wydarzyć już w poniedziałek ponieważ widmo wojny spowoduje zapewne zwiększone emocje i zmienność. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Piątkowe zamknięcie pod 91.00 zmienia sentyment na parze na spadkowy i teraz należy szukać sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) w okolicach ostatniego wsparcia, teraz oporu.


Setupy Price Action na początek tygodnia cz. 1: AUDJPY, EURCAD, EURUSD, GBPCHF


EUR/CAD:

Para przebiła poprzedniego maksimum po raz kolejny jednak spadając dość wyraźnie i dając sygnał sprzedaży. Świeca pin bar jest co prawda wzrostowa, ale świadczy o dużej podaży. Przypominam, że rozegrać taki setup można na trzy sposoby:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.


Setupy Price Action na początek tygodnia cz. 1: AUDJPY, EURCAD, EURUSD, GBPCHF


EUR/USD:

Eurodolar zaszalał w piątek podchodząc pod kluczowy poziom 1.833. Momentum jest wyraźnie wzrostowe, jednak zagrywanie longów obarczone jest dużym ryzykiem z powodu bliskości oporu. Jeśli cena przebije na stałe opór, wtedy przy jego re-teście od góry można szukać longów. Jeśli jednak przebicie okaże się fałszywe obowiązującym kierunkiem będą pozycje krótkie.


Setupy Price Action na początek tygodnia cz. 1: AUDJPY, EURCAD, EURUSD, GBPCHF


GBP/CHF:

Kolejny test wsparcia na Funcie do Franka szwajcarskiego może pozwolić otworzyć kolejne pozycje długie w przypadku wystąpienia sygnału kupna. Jednak trzeba pamiętać o ryzyku przełamania tego poziomu. Wtedy należy szukać jedynie pozycji krótkich po sygnałach price action.


Setupy Price Action na początek tygodnia cz. 1: AUDJPY, EURCAD, EURUSD, GBPCHFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRosja rozpoczyna interwencję na Ukrainie.
Następny artykułMetaTrader 5 (build 900) udostępniony
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here