Naga MarketsWeekend zapowiada się bardzo burzliwy. Wszystkie oczy będą skierowane na Ukrainę i Krym, a tradycyjne waluty zyskujące w trakcie kryzysów jak Jen umacniały się mocno w piątek. Paniki na rynkach jednak nie widać, za to pojawiają się kupujący – zwykle są to tak zwane silne ręce, które nie poddają się nastrojom tak łatwo. Zwiastować to może wzrosty na giełdach oraz koniec korekt na parach jenowych. Nie wątpliwie jednak zostawanie z otwartymi pozycjami na weekend wiązało się z dużym ryzykiem (szczególnie właśnie z krótkimi pozycjami na Jenie czy Franku szwajcarskim). Czy ryzyko popłacało przekonamy się już w niedzielę w nocy.
Zanim zaczniemy chciałem zaprosić Państwa do zamkniętej strefy na Comparic, która oczywiście jest i będzie darmowa. Prezentować tam będziemy treści, które są normalnie są płatne, ale dla naszych czytelników będą dostępne gratis. Obecnie polecam 7 godzinne szkolenie Trading po Pracy o wartości 615zł od Forex University oraz e-book “Skuteczny Daytrading” autorstwa Sebastiana Job: Link. Zapraszam!.
CAD/JPY:
Para zbliża się do kluczowego wsparcia. Dolar kanadyjski należy do najsłabszych walut w ostatnim czasie dlatego w przeciwieństwie do innych par nie widać specjalnego popytu. Jedynie wyraźne sygnały z dziennego wykresu mogą skłaniać do otwierania pozycji długich.

 

 

EUR/JPY:

ebook skuteczny daytrading

Inna sytuacja jest na Euro do Jena. Długie dolne knoty świec dziennych świadczą o popycie uaktywniającym się na kluczowym wsparciu w pobliżu 141.00. Na niższych interwałach można dostrzec już pierwsze sygnału kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar)

 

 

EUR/USD:
Brak paniki na rynkach uwidacznia się na Eurodolarze. Para odbiła w piątek od okolic minimum ze środy wychodząc ponad opór na 1.3900 i zamykając świecę tygodniową nieco powyżej. Obowiązujący kierunek to północ.

 

 

GBP/AUD:
Cena odbija od lokalnego wsparcia, długoterminowy trend jest wzrostowy dlatego szukać można sygnałów kupna.

 

 

GBP/JPY:
Kolejna para z Jenem, która broni wsparcia. Wyraźny długi dolny cień świecy świadczy o aktywnym popycie. Warto szukać longów.

 

 

GBP/USD:
Przedstawiałem ostatnio sytuację na Kablu, ponieważ była niezwykle ciekawa. W środę mieliśmy sygnał kupna z wykresu dziennego, w czwartek niestety cena zdążyła uciec, ale piątek pozwolił na otwieranie longów na 50% zniesieniu tej świecy co daje dużo lepszy stosunek zysku do ryzyka. Dodatkowo wczorajsza sesja zakończyła się wzrostowym pin barem – czyli kolejnym sygnałem kupna. To może być początek kolejnego wzrostowego impulsu na GBP/USD.

 

 

USD/JPY:
Tutaj z kolei pięknie zadziałał sygnał sprzedaży. Para spadła poniżej wsparcia w środę, później testując je od dołu dwukrotnie i dają sygnał sprzedaży. Pozycję na 50% zniesienia jednego z pinów można było otwierać nawet ze stop lossem wynoszącym około 10 pipsów. Para doszła wczoraj idealnie do ostatniego dołka pozwalając na około 150 pipsów zysku, co przy tak niewielkim stop lossie daje bardzo dobry wynik.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here