Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action na początek tygodnia. Zeszły minął pod znakiem niesamowicie silnego Funta i osłabiającego się Dolara. Sporo działo się też na Dolarze australijskim ponieważ spłynęły fatalne dane z rynku pracy. Cichym bohaterem jest Złoto, które bez większych emocji i fundamentalnych danych zadomowiło się powyżej kluczowego oporu. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Na parze widoczne jest ożywienie po odbiciu od minimum z 24 stycznia. Nieudany test oporu na 1.09150 sprowadził kurs w pobliże wsparcia na 1.0728. Cena w czwartek zbliżyła się do niego, jednak nie nastąpił wyraźny test tego poziomu. Długoterminowy trend bez wątpienia jest spadkowy, ale ostatnie momentum wzrostowe, co pozwala szukać longów w przypadku odbicia od wsparcia i wystąpienia sygnału kupna Price Action: Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar. Jeśli jednak cena zdecydowanie spadnie, wtedy oczekiwać należy reaktywacji aktywności niedźwiedzi i sygnały na sprzedaż po teście od dołu 1.0728 będą okazją do otwierania shortów.


Setupy Price Action na początek tygodnia: AUDNZD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, XAUUSD


EUR/USD:

Piątek był niezwykle ciekawy. Kluczowy poziom 1.3700 został przetestowany 4-krotnie i za każdym razem następowało odrzucenie go. Świadczy to oczywiście o dużej podaży, natomiast sytuacja nie jest jeszcze jasna. Sygnały sprzedaży price action mogą być wykorzystywane do otwierania pozycji krótkich ponieważ jest duże prawdopodobieństwo powrotu do konsolidacji w przedziale 1.35 – 1.37.


Setupy Price Action na początek tygodnia: AUDNZD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, XAUUSD


GBP/USD:

7 wzrostowych sesji pod rząd! Wspaniała seria dla Kabla. Trend i momentum wyraźnie wzrostowe co pozwala otwierać jedynie pozycje długie. Okazją do tego będzie korekta do jednego ze wsparć – wcześniej stanowiących opory.


Setupy Price Action na początek tygodnia: AUDNZD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, XAUUSD


USD/CAD:

Loonie spadł poniżej lokalnego wsparcia w czwartek, w piątek zdołał odrobić część strat jednak cały czas jest poniżej 1.1000. Re-test od góry i sygnał sprzedaży pozwoli otworzyć pozycje krótkie zgodne z ostatnim momentum (jednak nie z długoterminowym trendem o czym trzeba pamiętać). Cena powinna dojść do kolejnego kluczowego wsparcia. Sygnały na sprzedaż jednak muszą być wyraźne z poziomu H4 lub D1.


Setupy Price Action na początek tygodnia: AUDNZD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, XAUUSD


XAU/USD:

Cichy bohater ostatniego tygodnia. Przebity i to wyraźnie kluczowy opór otwierający drogę do dużej korekty wzrostowej, a być może nawet odwrócenia trendu. Martwi jedynie to, że nie było żadnych sygnałów kupna z price action. Pozostaje czekać na korektę do 1268 – 1270, lub do jednej ze średnich EMA i tam szukać okazji do włączenia się w trend.


Setupy Price Action na początek tygodnia: AUDNZD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, XAUUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here