Naga MarketsNa rynkach względny spokój. Sytuacja na Krymie i uznanie wyników referendum przez Rosję, nie przyniosły ze sobą znaczących ruchów. Mocno odreagowały giełdy – w Rosji prawie o 5%, w Polsce 2,5%. Zgodnie z oczekiwaniem tracił też Jen. Brak jest innych wydarzeń mających większy wpływ na kursy walut. Warta odnotowania jest coraz większa koncentracja longów na EUR/USD u dużych instytucji, jednak są też takie, które ostrzegają przed fałszywymi wybiciami. Zaczynamy przegląd potencjalnych setupów price action:

AUD/NZD:

Trwa mało dynamiczna korekta na Dolarze australijskim do nowozelandzkiego, która zbliża się do lokalnego oporu tworzonego przez minimum z przełomu lutego i marca. Dodatkowo poziom wzmacniany jest przez 8-okresową średnią EMA. Jeśli cena odbije od niego dając sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) można otwierać shorty.EUR/USD:

Eurodolar odbił od wsparcia w okolicach 1.3900 i jest nieco ponad 30 pipsów od ostatniego maksimum. Kierunek jest wyraźny w górę i można było otwierać wczoraj pozycje długie właśnie w pobliżu wsparcia. Traderom mającym je nie pozostaje nic innego jak czekać, pozostałe osoby mogą szukać okazji do włączenia się w ruch jeśli wystąpią korekty.GBP/USD:

Na Kablu cały czas obowiązuje sygnał kupna, wsparcie działa bez żadnych wątpliwości, a pozycje długie są akumulowane. Tak długo jak cena pozostaje powyżej 1.6600 szukać można sygnałów kupna, lub po prostu trzymać długie pozycje.NZD/USD:

Wczorajsza sesja przyniosła najwyższe zamknięcie od kwietnia 2013 i poziom oporu został przebity. Okazją do dołączenia się do trendu będzie re-test tego poziomu od góry przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału kupna. Kolejny opór to 0.8675XAU/USD:

Złoto wreszcie przechodzi korektę. Trend jest niezwykle silny i warto szukać pozycji długich. Okazją do ich otwierania może być test lokalnego wsparcia w okolicach 1350.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – GBP/AUD i EUR/USD Inside bar
Następny artykułEURUSD – Możliwość dalszych wzrostów
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here