Naga Markets



Wczorajsza konferencja Mario Draghiego wprowadziła spore zamieszanie na rynek Euro i to był absolutnie temat numer jeden:

EUR/USD:

Eurodolar ustanowił wczoraj nowe lokalne maksimum, które okazało się być fałszywym przebiciem. Cena zanurkowała błyskawicznie prawie 160 pipsów w dół. Tak gwałtowny ruch nie pozwala jednak otwierać żadnych transakcji. Warto obserwować zachowanie ceny na najbliższym wsparciu. Sygnał kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) może posłużyć do otwierania pozycji długich.



GBP/AUD:

Para spadłą poniżej kluczowego wsparcia, które teraz powinno stanowić opór. Obecnie cena testuje go i jeśli wystąpią wyraźne sygnały sprzedaży można rozważać pozycje krótkie, zgodne z ostatnim momentum.



NZD/JPY:

Para Dolar kanadyjski do Jena spadła do okolic wsparcia. Trend jest wzrostowy dlatego warto szukać okazji do kupna.



NZD/USD:

Już wczoraj na sesji w USA wydawało się, że Kiwi zakończy spadki ponieważ na wykresie godzinowym utworzyła się świeca pin bar dokładnie na wsparciu. W nocy minimum zostało pogłębione, jednak również cena odbiła dokładnie od 21-okresowej średniej EMA. Biorąc pod uwagę to, że para jest w trendzie wzrostowym od dłuższego czasu nadal należy szukać sygnałów kupna.



USD/CAD:

Dolar kanadyjski się umacnia co doprowadziło do przełamania wsparcia. Poziom 1.0858 powinien teraz stanowić opór i jeśli nastąpi jego re-test od dołu przy jednoczesnym sygnale sprzedaży z price action, będzie to okazją do otwierania pozycji krótkich zgodnych z ostatnim momentum.




Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 8 maj 2014 – NZD/USD
Następny artykułAUDCHF rośnie po danych
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here