Naga Markets



Na rynkach numerem jeden były wczoraj dane z Wielkiej Brytanii, które zmieniły sentyment na najważniejszej parze z Funtem szterlingiem. Umacnia się również Jen co może spowodować pojawienie się kilku okazji do zagrania. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów techniką Ichimoku:

AUD/JPY:

Para przebiła kluczowe wsparcie i w krótkim terminie przewagę mają niedźwiedzie. Powoduje to, że w przypadku wystąpienia wyraźnego sygnału sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) w trakcie testu tego poziomu od dołu, można otwierać pozycje krótkie z celem na kolejnym wsparciu w okolicach 94.00.



EUR/USD:

Eurodolar po odbiciu od wsparcia w dwie wzrostowe sesje znalazł się w pobliżu oporu, który wydaje się być dość silny. Sentyment jest nadal spadkowy dlatego w przypadku wyraźnego sygnału kupna można otwierać pozycje krótkie.



GBP/USD:

Dane z Wielkiej Brytanii pomogły Funtowi i wczoraj utworzyła się długa popytowa świeca jednoznacznie świadcząca o przewadze kupujących. Re-test wcześniejszego oporu, teraz wsparcia, będzie okazją na otwieranie longów i włączeniu się we wzrostowy trend.



NZD/USD:

Sygnał ze środy z zeszłego tygodnia daje nadal zarabiać. Pozycja z zaledwie 15 pipsowym stop lossem jest już ponad 160 pipsów na plusie, a Kiwi przebiło się przez ważny opór. Warto nadal szukać pozycji długich w przypadku korekty właśnie do tego poziomu, który teraz jest wsparciem.



USD/CHF:

Trwają spadki, które należy na razie traktować jako korektę. Zatrzymały się one na wsparciu i obecnie para nieco rośnie. Sygnały kupna na niższych interwałach mogą być wykorzystane do otwierania pozycji długich zgodnych z panującym średnioterminowym, trwającym od miesiąca, trendem wzrostowym.




Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – GBP/USD
Następny artykułPoranny komentarz makro – środa 9 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here