Naga MarketsSporo dzieje się na rynkach ponieważ korekty silnych piątkowych ruchów dotarły do kluczowych miejsc. Na kilku parach były wczoraj sygnały, na kilku dzisiaj są możliwe:
AUD/NZD:
Wczorajszy pin bar po re-teście wsparcia (wcześniej oporu) zadziałał i para jest teraz ponad 70 pipsów wyżej. Setup można było nawet zrealizować kupnem na 50% zniesienia świecy pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i otworzyć pozycję z mniej niż 10 pipsami stop loss. Na razie trzeba czekać na test oporu.

 

 

EUR/USD:
Eurodolar przetestował okolice 1.3900 i niemal co do pipsa wsparcie tworzone przez szczyt z 11 kwietnia. Można szukać sygnałów wejścia na tym poziomie z wykresu 4H i 1H. Wiele mówi się o możliwym ruchu na 1.4000 i wydaje się to dość prawdopodobne. Biorąc pod uwagę mała zmienność na EUR/USD pozycja może mieć bardzo dobry stosunek zysku do ryzyka.

 

 

GBP/AUD:
Silna korekta sprowadziła parę poniżej ostatniego wsparcia i przetestowała kolejne. Na wykresie godzinowym widać wyraźnie świecę pin bar, która może posłużyć do otwarcia pozycji przeciwko ostatniemu momentum.

Pamiętać należy, że tego typu pozycje należą do ryzykownych ponieważ mają niewielki stop loss. Jednak na wykresie dziennym widać wyraźnie, że trend jest wzrostowy, dlatego ten ruch potraktować należy jako korektę.

 

 

NZD/USD:
Kiwi, które miało aż 6 sesji wzrostowych pod rząd, wczoraj przeszło gwałtowną korektę. Zgodnie z oczekiwaniem zatrzymała się ona na pierwszym istotnym wsparciu. Warto w jego pobliżu szukać sygnałów wejścia w pozycje długie, które zgodne będą z panującym trendem.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 7 maj 2014 – AUD/CAD
Następny artykułSell limit na NZDUSD
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here