Naga MarketsWczoraj na rynku emocje wzbudziła decyzja (a właściwie jej brak) co do zmiany stóp procentowych w strefie Euro. Widać, że inwestorzy bali się kupować Euro przewidując możliwość obniżki stóp. Tak się nie stało, wspólna waluta zareagowała dynamicznym umocnieniem. Czy jednak może być to trwałe? Zapraszam na przegląd setupów Price Action:

AUD/JPY:

We wczorajszym przeglądzie pisałem o setupie jaki utworzył się na tej parze: LINK. Został on jednak zanegowany i pozycja nie została otwarta. To pokazuje przewagę skuteczności otwierania pozycji po potwierdzeniu, a nie po cenie rynkowej. Obecnie opór zaczyna działać już jako wsparcie i można szukać sygnałów kupna.


Setupy Price Action 7 lutego 2014: AUDJPY, EURAUD, EURUSD, GBPUSD


EUR/AUD:

Wczoraj na wykresie dziennym utworzył się pin bar, który jest sygnałem kupna ponieważ jest zgodny z trendem i dodatkowo na wsparciu. Można go rozegrać na 3 sposoby:
– buy stop powyżej pin baru ze stop lossem poniżej,
– buy stop powyżej pin baru ze stop losse poniżej 50% zniesienia świecy,
– buy limit na 50% zniesienia pin baru ze stop lossem poniżej.
Pierwsze dwa sposoby mają taką przewagę, że jest to kupno dopiero po potwierdzeniu popytu na parze. Ostatnie dwa będą mieć bardziej korzystny stosunek zysku do ryzyka, ale mniejszą skuteczność niż pierwszy.


Setupy Price Action 7 lutego 2014: AUDJPY, EURAUD, EURUSD, GBPUSD


EUR/USD:

Wczorajsza decyzja ECB spowodowała wzrosty na parze. Jednak nie trwały one długo i mamy teraz lekką korektę. Ma ona miejsce od 21-okresowej EMA co w połączeniu z obowiązującym spadkowym momentum powoduje, że wzrosty cały czas stoją pod znakiem zapytania. Tym bardziej, że blisko jest kolejny opór i otwieranie longow na Eurodolarze jest mało opłacalne.


Setupy Price Action 7 lutego 2014: AUDJPY, EURAUD, EURUSD, GBPUSD


GBP/USD:

Cały czas obowiązują sygnały kupna z wykresu dziennego. Pin bary na wsparciu świadczą o popycie, jednak martwi brak wyraźnego odbicia. Nadal wzrosty są o wiele bardziej prawdopodobne niż kolejna fala spadków.


Setupy Price Action 7 lutego 2014: AUDJPY, EURAUD, EURUSD, GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here