Naga MarketsNad ranem mocno rynkami zatrzęsły dane z Australii. Początkowo AUD umocnił się, żeby szybko wrócić do poziomu sprzed odczytu. Wydaje się, że właśnie ta waluta jest warta obserwacji dzisiaj. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów price action:
AUD/NZD:
Para jest w trendzie spadkowym. Kluczowe było przebicie ważnego wsparcia w okolicach 1.0730. Wczoraj wystąpił bardzo wyraźny sygnał sprzedaży – pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) zaznaczony na żółto. Niestety nie dało się go rozegrać metodą konserwatywną (sell limit w 50% zniesienia świecy), dlatego ja osobiście jestem bez pozycji na tej parze. Ewentualne ponowne ataki na ten poziom mogą być wykorzystane do grania shortów. Celem pozycji będzie jest wsparcie na 1.0537.

 

 

AUD/USD:
Piątkowy sygnał kupna dalej nie jest wykorzystany ponieważ świeca pin bar nie została jeszcze zniesiona w 50%. Traderzy grający na przebicie jej maksimum mają otwarte pozycje długie. Przypominam, że są 3 sposoby rozegrania:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),

– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

 

 

EUR/AUD:
Trwa konsolidacja poniżej oporu na 1.5000 – poziom był już atakowany 3 krotnie w czasie ostatnich sesji. Reakcja na odbicie od niego nie jest zbyt gwałtowna, co świadczyć może o małej ilości sprzedających. W przypadku przebicia, warto szukać longów w przypadku re-testu od góry przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału kupna.

 

 

NZD/USD:
Trend wzrostowy trwa w najlepsze i dzisiaj może być 6! pod rząd sesja wzrostowa dla Kiwi. Warto obserwować zachowanie ceny na kluczowym oporze, który jest już niedaleko. Jeśli wystąpi na nim wyraźny sygnał sprzedaży można rozważać shorty. Jeśli zostanie przebity i świeca dzienna zamknie się powyżej, warto szukać longów przy re-teście od góry.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTop 10 wpisów w maju
Następny artykułPoranny komentarz makro – wtorek 6 maja.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here