Naga MarketsZapraszam na przegląd setupów price action przed długim weekendem. Jutro większość rynków w Europie jest zamknięta i przełoży się to na płynność. W piątek może być bardzo ciekawie, ponieważ część traderów zapewne nie wróci do handlu, co w połączeniu z ważnymi danymi może spowodować duże zamieszanie. Zaczynamy:
EUR/AUD:
Wczoraj pisałem o sygnale sprzedaży na parze Euro do Dolara australijskiego. Po dotarciu do oporu utworzyła się świeca pin bar, która jest jednym z sygnałów price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i została ona zniesiona w 50% co pozwoliło na wejście ze stop lossem około 15 pipsów. Obecnie pozycja jest 140 pipsów na plusie co daje prawie 10:1 stosunek zysku do ryzyka.

 

 

GBP/USD:
Kabel wciąż nie może przebić maksimum i wejść na nowe, nie widziane od 2009 roku poziomy. Na wykresie 4-godzinnym utworzył się wczoraj sygnał sprzedaży, który zaznaczony jest na żółto. Trzeba pamiętać jednak, że trend wzrostowy jest bardzo silny i warto raczej szukać pozycji długich po korekcie, niż grać przeciwko.

 

 

NZD/CAD:
Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem poniżej kluczowego wsparcia i dzisiaj powinno okazać się, czy jest to fałszywe przebicie i grać można będzie longi zgodne z kierunkiem trendu, czy parę czeka większa korekta. Jeśli tak warto będzie szukać sygnałów sprzedaży po re-teście okolic 0,9376.

 

 

NZD/USD:
Para będąca w trendzie wzrostowym dotarła wczoraj do wsparcia i odbiła od niego. Na wykresie dziennym widać świecę pin bar, którą można rozegrać na trzy sposoby:

BitBay

– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – EUR/AUD
Następny artykułPoranny komentarz makro – środa 30 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here