Naga MarketsWczorajszy dzień przyniósł dane niemal identyczne z prognozami dotyczące wzrostu miejsc pracy w sektorze prywatnym w USA. Spowodowało to umocnienie Dolara, jednak na rynkach nadal niewiele się dzieje. Z kilkunastu najważniejszych par zaledwie kilka jest w pobliżu ważnych i wyraźnych poziomów. Warto zwrócić uwagę na korekty na walutach ostatnio mocno rosnących: Dolarze australijskim i przede wszystkim Dolarze nowozelandzkim. Parom z tymi walutami przyjrzę się dzisiaj:

AUD/JPY:

Para konsoliduje zaraz nad kluczowym poziomem 95.65, czyli maksimum z października 2013. Bez wapienia trend jest silnie wzrostowy i każdy wyraźny sygnał kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na wsparciu powinien być wykorzystany do otwierania pozycji długich.AUD/NZD:

Wczoraj pisałem, że tutaj potrzeba zamknięcia powyżej oporu, dla potwierdzenia trendu. Obecnie opór zamienia się we wsparcie i w przypadku jego re-testu szukać należy sygnałów price action na kupno, tak aby włączyć się w trend wzrostowy.NZD/USD:

Dynamiczne wzrosty na Kiwi zostały zatrzymane dopiero przez maksimum z kwietnia 2013 roku. Zdecydowana korekta doszła obecnie do silnego poziomu wsparcia. Para może spaść jeszcze 10-30 pipsów i powinna wyhamować. Zdecydowany sygnał kupna z wykresu H4 i D1 świadczyć będzie o aktywności popytu i możliwym zakończeniu korekty. Warto wtedy będzie szukać longów.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – EUR/USD
Następny artykułUSDCHF – Powolne wzrosty
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here