Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów price action. Jest kilka bardzo ciekawie wyglądających par i możliwe jest już dzisiaj otwieranie pozycji. Zaczynamy:

EUR/AUD:

Cena doszła do bardzo ważnego poziomu oporu. Para jest w średnioterminowym trendzie spadkowym dlatego szukanie okazji do otwierania shortów jest dobrym pomysłem. Na wykresie H4 widać świecę pin bar, która jest jednym z sygnałów sprzedaży price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Cena wzrosła i zniosła ponad 50% tej świecy co pozwala otwierać pozycje krótkie.EUR/CAD:

Kolejna para z Euro testuje kluczowy opór. Warto obserwować parę w poszukiwaniu sygnałów sprzedaży z wykresu 4-godzinnego i dziennego.GBP/AUD:

Opór został przez parę pokonany, świeca dzienna zamknęła się powyżej i teraz poziom ten powinien stanowić wsparcie dla ceny. Jeśli nastąpi re-test od góry przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału price action warto otwierać longi zgodne z ostatnim momentum, których najbliższym celem będzie kolejny opór.GBP/USD:

Para testuje kluczowy opór, który jest najwyższym poziomem od 2009 roku. Długie górne knoty świec świadczą o dużej podaży na tym poziomie, jednak para jest w tak silnym trendzie wzrostowym, że pozycje krótkie nie wydają się być dobrym pomysłem. Najlepiej poczekać na korektę spadkową i szukać pozycji długich.NZD/CAD:

Dolar nowozelandzki do Dolara kanadyjskiego spadł do kluczowego wsparcia, które najpierw stanowiło poziom oporu, później kilkakrotnie zadziałało jako zatrzymanie dla ceny. Teraz również warto obserwować zachowanie ceny i przy wyraźnym sygnale kupna rozważać pozycje długie.XAU/USD:

Po niesamowicie silnym impulsie wzrostowym w czwartek złoto dalej rośnie. Wczorajszy dzień przyniósł pierwszą większą korektę, która zatrzymała się na lokalnym wsparciu. Przy tak gwałtownym trendzie to może być już jej dno i kurs na północ powinien zostać utrzymany. Tym bardziej, że na wykresie godzinowym można zauważyć świecę pin bar.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – GBP/USD
Następny artykułPoranny komentarz makro – wtorek 29 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here