Naga MarketsNa rynkach dalej dość ciekawie. Wczorajsza sesja przyniosła na kilku parach odbicia od kluczowych wsparć i oporów. Trend spadkowy na indeksach był kontynuowany jednak zdecydowanie wyhamował. Zaczynamy przegląd potencjalnych setupów price action:

EUR/AUD:

Para doszła do wsparcia i widać już oznaki odbicia. Potrzeba jednak wyraźnego sygnału odrzucenia tego poziomu żeby rozważać pozycje długie.


Setupy Price Action 28 stycznia 2014: EURAUD, EURUSD, GBPCHF, GBPJPY, USDJPY


EUR/USD:

Podaż wyraźnie uruchamia się po przebiciu oporu na 1.3700. Wczoraj miał miejsce kolejny nieudany atak na ten poziom. Nie przyniósł on większych spadków, co świadczy o niezdecydowaniu na Eurodolarze. Udane przebicie będzie oznaczało test 1.3830, kolejne odrzucenie go, przy wystąpieniu sygnału price action an sprzedaż posłużyć może do otwierania pozycji krótkich.


Setupy Price Action 28 stycznia 2014: EURAUD, EURUSD, GBPCHF, GBPJPY, USDJPY


GBP/CHF

Wyraźny sygnał kupna (pin bar) na wsparciu pozwolił otworzyć pozycje długie, które powinny być ponad 100 pipsów na plusie. Cena dotrze prawdopodobnie do oporu na 1.50250 i dopiero tam można obserwować jak będzie się zachowywać.


Setupy Price Action 28 stycznia 2014: EURAUD, EURUSD, GBPCHF, GBPJPY, USDJPY


GBP/JPY:

Na tej parze również na wykresie 4-godzinnym wystąpił sygnał kupna na wsparciu. Tak długie świece można rozgrywać na kilka sposobów:
– Otwarcie pozycji po przebiciu maksimum, SL poniżej minimum – to najbardziej konserwatywny sposób dający najmniej korzystny stosunek zysku do ryzyka.
– Otwarcie pozycji po 50% zniesieniu świecy, SL poniżej minimum – daje to dobry stosunek zysku do ryzyka, jednak często nie uda się wejść w pozycję.
– Otwarcie pozycji tak jak w pierwszym przypadku, jednak z SL zaraz poniżej 50% zniesienia świecy. Daje to dobry stosunek zysku do ryzyka, nie spowoduje ominięcia setupu, jednak czasami korekta wyrzuci nas z dobrej pozycji.


Setupy Price Action 28 stycznia 2014: EURAUD, EURUSD, GBPCHF, GBPJPY, USDJPY


USD/JPY:

Pierwszy raz przeniosę się tak nisko na okresach czasowych ponieważ właśnie na H1 wystąpił wyraźny sygnał sprzedaży, dzięki któremu wejść można było w pozycję z niewielkim Stop Lossem. Na razie spadki nie są potwierdzone i pozycja byłaby na niewielkim plusie. Jednak warto czasami zejść niżej i obserwować jak zachowa się świeca godzinna przy teście wsparcia/oporu.


Setupy Price Action 28 stycznia 2014: EURAUD, EURUSD, GBPCHF, GBPJPY, USDJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here