Naga MarketsFundamentalnie wczorajszy dzień nie przyniósł żadnych kluczowych informacji, jednak wiele par jest na interesujących poziomach, na których można otwierać pozycje stąd większa ich ilość w dzisiejszym przeglądzie. Umacnia się Dolar australijski, na którym mogą zaczynać się dużo większe trendy. Zaczynamy:
AUD/JPY:
Para przebiła kluczowy poziom oporu i w nocy nastąpił jego re-test. Utworzył się pin bar na wykresie 4-godzinnym, który mimo tego, że cena już uciekła, można rozegrać tradycyjnie na trzy sposoby:
– buy limit na poziomie jego maksimum ze stop lossem poniżej minimum,
– buy limit na poziomie jego maksimum ze stop lossem poniżej 50% zniesienia,
– buy limit na poziomie 50% zniesienia ze stop lossem poniżej minimum.

 

 

AUD/NZD:
Dolar australijski do nowozelandzkiego nie zdołał przebić ważnego oporu i teraz następuje gwałtowna korekta. Warto obserwować poziom wsparcia w okolicach 1.0630, ponieważ sygnał kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) będzie potwierdzeniem trendu wzrostowego i okazją do otwierania longów.

 

 

EUR/AUD:
Ważne wsparcie zostało przebite i teraz korekta wraz z jego re-testem od dołu będzie okazją do otwierania shortów zgodnie z dynamicznym trendem spadkowym.

 

 

EUR/CAD:
Para dotarła do wsparcia i kluczowe będzie zachowanie ceny na nim. Jeśli nastąpi odbicie można otwierać longi zgodnie z trendem po sygnale kupna z price action. Przebicie go zdecydowane zmieni sytuację na parze i obowiązywać będą shorty po re-teście poziomu od dołu.

 

 

EUR/JPY:

ebook skuteczny daytrading

Długo bronione minima zostały wczoraj przebite po czym nastąpił szybki wzrost tworząc pułapkę na niedźwiedzie. Jeśli wystąpi sygnał kupna można otwierać pozycje długie po tym fałszywym przebiciu zgodne z obowiązującym trendem wzrostowym.

 

 

GBP/CHF:
Również na Funcie do Franka szwajcarskiego testowany jest właśnie kluczowy poziom. Sygnał sprzedaży będzie okazją do nowych shortów.

 

 

GBP/USD:
Analogiczna sytuacja jest na Kablu. Dodatkowo cena odbija od 21-okesowej dziennej EMA co wzmacnia ten poziom.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/USD
Następny artykułAnaliza na zamówienie – Kredyt Inkaso
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here