Naga MarketsWczorajsze informacje z Europejskiego Banku Centralnego o możliwości działań spowodowały osłabienie Euro. Również wiadomości o możliwym wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych nie pomagały wspólnej walucie. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów price action:
AUD/JPY:
Dolar australijski umacnia się, co na wielu parach doprowadziło do ciekawych sytuacji. Miedzy innymi jedną z nich jest para z Jenem, która doszła do kluczowego oporu. Wyraźny sygnał sprzedaży może służyć do otwarcia pozycji krótkich, natomiast lepiej czekać na przebicie tego poziomu, re-test od góry i otwarcie longów po sygnale price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

 

 

AUD/USD:
Aussie jest najwyżej w tym roku. Kluczowy poziom oporu został przebity i teraz każdy sygnał kupna w jego okolicach będzie dobrą okazją do otwierania pozycji długich zgodnie z nowym trendem.

 

 

EUR/AUD:
Para Euro do Dolara australijskiego doszła do kluczowego wsparcia. Jest to bardzo silny poziom, widoczny na wykresie tygodniowym i jego przebicie będzie determinować zachowanie pary w najbliższym czasie. Tak jak przy poprzednich parach na razie można szukać sygnałów price action na kupno, jednak możliwe jest przebicie i re-test od dołu.

 

 

EUR/USD:

ebook skuteczny daytrading

Eurodolar przetestował wczoraj po raz kolejny kluczowy poziom 1.3830 i wydaje się, że obrał kierunek na południe, ponieważ nie jest w stanie przebić oporu. Jeśli w najbliższym czasie nastąpi atak na ten poziom należy szukać na nim sygnałów sprzedaży.

 

 

GBP/AUD:
Para spadła do najniższego poziomu w tym roku. Kluczowy poziom wsparcia został przełamany i obecnie należy szukać pozycji krótkich po teście oporu (wcześniej wsparcia) od dołu i wystąpieniu sygnału sprzedaży.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – EUR/USD
Następny artykułEURUSD – Szeroki ruch boczny
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here