Naga MarketsWczoraj najważniejsze było skokowe osłabienie Dolara. Plotki głoszą, że było one spowodowane przez uruchomienie się stop lossów. Zobaczymy dzisiaj czy słabość USD się utrzyma. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action:
AUD/NZD:
Para przebiła opór i później przetestowała go od góry potwierdzając potencjał wzrostowy. Obecnie przed Dolarem australijskim do nowozelandzkiego kolejny opór na 1.0730. Jeśli wystąpi tam wyraźny sygnał sprzedaży można otwierać shorty zgodne z długoterminowym trendem spadkowym. W przypadku przebicia re-test od góry będzie okazją do otwierania longów zgodnie z ostatnim momentum.

 

 

AUD/USD:
Para zbliża się do kluczowego oporu. Jest to bardzo ważny poziom i zachowanie ceny na nim zadecyduje o zachowaniu Aussie w najbliższym czasie.

 

 

EUR/JPY:

ebook skuteczny daytrading

W piątek Euro do Jena przetestowało wsparcie tworząc pin bar, który jest sygnałem kupna (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Można było go rozegrać na 3 sposoby:
– buy stop powyżej maksimum świecy i stop loss poniżej minimum,
– buy stop powyżej maksimum świecy i stop loss poniżej 50% zniesienia świecy,
– buy limit na poziomie 50% zniesienia świecy i stop loss poniżej,
Ten 3 sposób jest najbezpieczniejszy i jak widać na wykresie pozycja zostałaby otwarta i już byłaby ponad 60 pipsów na plus z około 40 pipsowym stop lossem.

 

 

EUR/USD:
Wczorajszy wystrzał na Eurodolarze doprowadził kurs powyżej kluczowego oporu (teraz wsparcia). Jeśli dzisiaj 1.3830 zostanie obronione potwierdzi to słabość Dolara. Sygnały kupna na tym wsparciu mogą być wykorzystane do otwierania pozycji długich zgodnie z ostatnim momentum i długoterminowym trendem wzrostowym

 

 

GBP/AUD:
Para spadła do kluczowego wsparcia. Przebicie tego poziomu skutkować będzie dużymi spadkami. Na razie jeśli wsparcie się obroni można szukać sygnałów kupna, natomiast momentum jest spadkowe i warto zaczekać na spadek i re-test poziomu od dołu. Będzie to dobrą okazją do włączenia się do trendu.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/USD
Następny artykułPoranny komentarz makro – wtorek 25 marca.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here