Naga MarketsNa rynkach cały czas pachnie Świętami i niewiele się dzieje. Podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii zgodnie z przewidywaniami była już w cenach i spowodowała niewielkie umocnienie Dolara nowozelandzkiego. Jutro przeglądu setupów nie będzie, ponieważ będę już w drodze do Gdańska, gdzie będę miał przyjemność zobaczyć się z niektórymi z Państwa. Zaczynamy:

EUR/CAD:

Niestety sygnał z zeszłego czwartku zakończył się stop lossem. Cena wzrosła wczoraj, jednak widać wyraźnie mocne odrzucanie oporu. Jeśli wystąpi kolejny wyraźny sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) warto ponownie rozważyć shorty.GBP/AUD:

Po wczorajszych słabszych danych z Australii para wyraźnie wzrosła, przebiła opór i nastąpiło szybkie cofnięcie, co pokazuje dużą podaż. Trend jest wyraźnie spadkowy dlatego warto szukać shortów nawet na niższych interwałach. Na razie sygnałów sprzedaży brak.GBP/CAD:

Para jest w trendzie bocznym już od trzech miesięcy. Znowu zbliża się do oporu i może być to okazją do otwierania pozycji krótkich. Potrzeba jednak sygnału, najlepiej z dziennego interwału, żeby otworzyć pozycje krótkie.

NZD/USD:

Wspomniana spodziewana podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii spowodowała mały wzrost na Kiwi i dojście do oporu. Ostatnie momentum na parze jest spadkowe dlatego warto szukać pozycji krótkich w tych okolicach.XAU/USD:

Złoto cały czas jest niedaleko wsparcia. Wtorkowy atak na ten poziom nie był udany, jednak nie było dużej reakcji, co może świadczyć o tym, że rynek jest słaby i kolejny test jest kwestią czasu. Warto obserwować jak zachowa się cena – przy wyraźnym sygnale kupna to może być dobra okazja do otwierania pozycji z bardzo korzystnym stosunkiem zysku do ryzyka.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBlok po 22 – USD/CAD
Następny artykułPoranny komentarz makro – czwartek 24 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here