Naga MarketsNa rynki nieco zamieszania wniosły dane z Australii, których odczyt o 3:30 spowodował mocną wyprzedaż AUD. W najbliższym czasie przekonamy się, czy może być to powrót do długoterminowego trendu spadkowego, czy jedynie korekta po ostatnich wzrostach na Dolarze australijskim. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów techniką price action:

AUD/NZD:

O parze pisałem wczoraj – 3-krotny atak na opór i mocny spadek. Cena powinna dotrzeć w okolice wsparcia i tam można szukać sygnałów price action na kupno (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) ponieważ trend cały czas jest wzrostowy.EUR/CAD:

Para od połowy marca jest w trendzie spadkowym, a to co obserwujemy od 12 sesji to na razie korekta tego ruchu. Cena dotarła do oporu w zeszły czwartek dając sygnał sprzedaży (świecę pin bar). Dzisiaj można otwierać shorty zgodnie z zasadą wchodzenia w pozycje krótkie po 50% korekcie świecy sygnalnej.EUR/USD:

Niejasna sytuacja jest na Eurodolarze. Właściwie jedyne co działa to równe poziomy. 1.3800 zachowuje się jak wsparcie, a ostatni szczyt pokrywa się z 1.3900. Na razie trudno przewidywać zachowanie pary, ale natomiast każdy wyraźny sygnał kupna na 1.3800 może zostać wykorzystany do otwierania longów, a sygnał sprzedaży na 1.3900 do shortów.GBP/CHF:

Para przebiła się wczoraj przez opór i obecnie poziom ten może stanowić wsparcie. Jego potwierdzeniem będzie re-test od góry przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału kupna z price action. W takim wypadku warto otwierać longi grając zgodnie z ostatnim momentum.XAU/USD:

Złoto znajduje się na kluczowym wsparciu. Widać, że poziom działa, ale nie pojawiły się żadne wyraźne sygnały kupna. Warto obserwować zachowanie ceny w najbliższym czasie i szukać swoich pozycji na rynku.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/USD
Następny artykułPoranny komentarz makro – środa 23 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here