Naga MarketsWitam po Świętach w cyklu przeglądów setupów price action. Zgodnie z przewidywaniami wolne na najważniejszych parkietach świata przełożyło się na mniejszą płynność i konsolidację na rynkach. Można dostrzec jednak pary zbliżające się do ważnych poziomów, a nawet sygnały do otwierania pozycji. Zanim zaczniemy chciałem zachęcić do udziału w konkursie Liga Traderów organizowanym przez Comparic, szczegóły: LINK.

AUD/NZD:

Para bardzo powoli zbliża się do kluczowego oporu, który od grudnia 2013 roku stanowi poważną barierę dla ceny. Tym razem również może tak się stać, dlatego każdy wyraźny sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) pozwoli otwierać shorty, jednak pamiętać trzeba, że są to pozycje przeciwko trendowi.EUR/CAD:

W zeszły czwartek na dziennym wykresie wystąpiła świeca pin bar, którą można uznać za sygnał sprzedaży, tym bardziej że jest ona bardzo blisko oporu. Wczoraj można było otworzyć pozycję na 50% jej zniesienia zgodnie z zasadą rozgrywania takich sygnałów:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.GBP/CHF:

Funt do Franka szwajcarskiego znajduje się na ważnym poziomie, który w lutym 2014 i na początku marca powstrzymywał cenę aż 7-krotnie na wykresie dziennym. Ostatnie momentum jest wyraźnie wzrostowe dlatego trzeba ostrożnie podchodzić do ewentualnych pozycji krótkich.GBP/USD:

Na Kablu czwartek podobnie jak na EUR/CAD wystąpił sygnał sprzedaży i wczoraj można było otwierać pozycje krótkie na 50% zniesienia świecy pin bar. Trend jest wzrostowy jednak test wsparcia da ponad 4 krotnie większy zarobek niż początkowy stop loss. Dlatego też można było otwierać tą pozycję.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here