Rynki czekały na informacje płynące z Fed i zgodnie z przewidywaniami skup aktywów został obniżony o 10 mld Dolarów. Spowodowało to umocnienie USD i ciekawą sytuację na wielu parach. Przypominam, że wczorajsza konferencja była tłumaczona na żywo w dziale: Forex na żywo. Zapraszam na dzisiejszy przegląd potencjalnych setupów price action:
CAD/JPY:
Dolar kanadyjski do Jena odbił wczoraj od kluczowego wsparcia. Obecnie znowu lekko się osuwa, natomiast wyraźny sygnał kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) pozwoli otwierać pozycje długie. Pamiętać trzeba, że trend jest jednak spadkowy.
EUR/USD:
Eurodolar spadł poniżej kluczowego wsparcia na 1.38300, ale obecnie lekko go już przebija. Sytuacja nie jest jednoznaczna i do potwierdzenia kierunku potrzeba będzie wyraźnego sygnału właśnie na tym poziomie. Jeśli teraz cena się cofnie dając sygnał sprzedaży, momentum spadkowe będzie nadal obowiązywać i grać należy shorty. Jeśli jednak opór zostanie przełamany i zadziała jako wsparcie dając sygnał kupna przy re-teście od góry będzie to znak, że wczorajszy spadek był fałszywym przebiciem i nadal obowiązują wzrosty.
GBP/AUD:
Trend na parze jest spadkowy, wczorajszy dzień przybliżył ją jednak do lokalnego oporu. Można szukać tutaj sygnałów sprzedaży z price action na mniejszych interwałach i otwierać pozycje krótkie.
NZD/USD:

Para przełamała wczoraj pierwsze ze wsparć i zatrzymała się na drugim jak widać na wykresie. Długoterminowy trend nadal jest wzrostowy dlatego ewentualny sygnał kupna będzie okazją do otwierania longów. Przebicie tego poziomu skutkować powinno testem kolejnego wsparcia 90 pipsów niżej.
USD/CHF:
Również Dolar do Franka doszedł do kluczowego oporu. Para jest w niezwykle dynamicznym trendzie spadkowym dlatego może to być okazją do otwierania shortów.
XAU/USD:
Na Złocie wyraźna zmiana trendu. Kluczowe wsparcie dynamicznie jest przebite i teraz w jego okolicach należy szukać sygnałów sprzedaży.
Oczywiście trend jest bez wątpienia spadkowy na CAD/JPY i jego kontynuacja jest bardziej prawdopodobna niż jego zmiana. Natomiast w Price Action staram się reagować na poziomy i jeśli ważne wsparcie jest bronione i występuje sygnał kupna po prostu otwieram longa nie starając się przewidzieć tego czy będzie to większy trend czy tylko odbicie. Dopóki sama korekta ma potencjał większy niż stop loss to można grać.
Nie zgadzam się!
CADJPY w mojej ocenie wkracza w mocnego shorta – choć faktycznie może zaliczyć korektę kilkudziesięcio pipsową…
I na obecnych poziomach – szukałbym okazji do dokładania shortów
Dlaczego?
USDCAD wkracza w bardzo mocnego longa.
USDJPY – wykona korektę – do ok. 96.20
Podejrzewam , gwałtowny spadek cen ropy o kilkadziesiąt procent… i spadki na parkietach , które spowodują umocnienie USDJPY.
Dochodzi do tego korelacja Nikkei – Yen
Nikkei spadł – Yen właściwie został…
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Chodziło o miliardy.
10 milionów czy miliardów ?