Naga MarketsDzisiaj piątek, długi weekend dla wielu z nas, jednak rynki odpoczywać nie będą. O 14:30 dane o bezrobociu z USA, które zawsze wprowadzają wiele emocji i tym razem może być podobnie. Wczorajszy dzień, mimo tego, że większość Europy miała wolne, nie był wcale pozbawiony większych ruchów, co zapowiada ciekawą sesję. Zaczynamy przegląd potencjalnych setupów price action:

AUD/NZD:
Para podczas dwóch zdecydowanie spadkowych sesji doszła do kluczowego wsparcia. Trend jest wzrostowy, dlatego można szukać sygnałów price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na kupno.

 

 

EUR/AUD:
Po sygnale sprzedaży na wykresie czterogodzinnym we wtorek para spadła o ponad 100 pipsów, jednak znowu zbliża się do oporu. Kolejny raz wyraźny sygnał sprzedaży pozwoli otwierać shorty ponieważ trend jest wyraźnie spadkowy. Przebicie 1.5000 zmieni sentyment na wzrostowy.

 

 

EUR/USD:
Eurodolar cały czas zamknięty jest pomiędzy 1.3800 a 1.3900. Tak wąski zakres nie pomaga przy grze na tej parze – szczególnie pokazuje to sesja ze środy, gdzie nastąpiło fałszywe wybicie w dół i szybka korekta, która doszła niemal do górnego ograniczenia konsolidacji.

Wskazuje to na wzrostowy sentyment, jednak dopiero po przebiciu maksimum z połowy marca, kierunek stanie się jasny.

 

 

GBP/USD:
Kabel pokonał silny opór w środę, wczoraj lekkim wzrostem potwierdzając siłę byków. Kierunek to 1.7000 – maksimum z 2009 roku. Warto szukać pozycji długich po korekcie do obszaru zaznaczonego na żółto.

 

 

NZD/USD:
Po sygnale pin bar, który utworzył się na wsparciu cena wzrosła do oporu, który poprzednio zatrzymał korektę wzrostową. Warto szukać wyraźnych sygnałów sprzedaży z price action ponieważ sentyment jest spadkowy na parze. W przypadku przebicia 0.8636 oczekiwać należy testu okolic maksimum z 10 kwietnia 2014.

 

 

XAU/USD:
Po niezwykle dynamicznym odbiciu na złocie w czwartek wydawało się, że momentum spadkowe zostało zanegowane i oczekiwać należy wzrostów. Jednak ten tydzień przyniósł osuwanie się XAU/USD i dotrało ono wczoraj do wsparcia. Można szukać sygnałów kupna ponieważ po raz kolejny poziom może się obronić.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPodsumowanie kwietania na portfelach dużych graczy.
Następny artykułPoranny komentarz makro – piątek 2 maja.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here