Naga MarketsRosja ogłosiła wczoraj aneksję Krymu co odbiło się na rynkach, jednak zapewnienia, że nie ma zamiaru posuwać się dalej uspokoiły nastroje. Inwestorzy najbardziej nie lubią niepewności dlatego jeśli nie będzie jakiś dramatycznych wydarzeń można spodziewać się dalszych wzrostów na giełdach oraz osłabienia Jena. Zapraszam na dzisiejszy przegląd potencjalnych setupów price action:
AUD/USD:
Para zbliża się do kluczowego oporu jednak lokalny na poziomie 0.9085 został już pokonany. Bardzo prawdopodobne są wzrosty oraz test okolic 0.9170 i tam zadecyduje się najbliższa przyszłość dla pary. Trend jest wzrostowy od prawie dwóch miesięcy dlatego ewentualne pozycje krótkie będą ryzykowne. Najlepszym scenariuszem byłoby przebicie oporu, jego re-test od góry i przy wystąpieniu sygnału kupna z price action otwieranie longów.

 

 

EUR/JPY:
Bardzo dynamiczna była sytuacja na Euro do Jena wczoraj o czym dobitnie świadczy ponad 100 pipsowa świeczka 4-godzinna bez wyraźnego kierunku. Cały czas obowiązuje sygnał kupna ze świecy pin bar z piątku. Wczoraj również była okazja otwierania pozycji długich na jej 50% zniesieniu. Dopóki cena nie przebije 140.90 i świeca dzienna nie zamknie się poniżej obowiązuje kierunek na północ.

 

 

EUR/USD:
Po raz kolejny Eurodolar obronił wsparcie jednak odbicia nie mogą dojść wyżej niż 1.3947, czyli maksimum z poniedziałku. Trend nadal jest wzrostowy i przy wsparciu nadal można szukać sygnałów kupna. Jednak ruch boczny nie nastraja optymistycznie, a kluczowy opór jest na tyle blisko, że ewentualne pozycje długie będą mieć słaby stosunek zysku do ryzyka.

 

 

GBP/JPY:

ebook skuteczny daytrading

 

Para cały czas znajduje się nad wsparciem. Wczorajsze jego testy kończyły się atakiem popytu i dlatego na razie nie można mówić o odwróceniu trendu na spadkowy. Dopiero zamknięcie świecy dziennej poniżej 168.30 a najlepiej 167.70 pokaże wyraźną dominację niedźwiedzi.

 

 

GBP/USD:
Inna sytuacja jest na Kablu. Cena spadła poniżej kluczowego wsparcia i zdołała się tam zamknąć. Obraz nie jest jednoznaczny ponieważ na wykresie 4-godzinnym mamy wyraźną popytową świecę, jednak ważniejsze jest to co widać na D1. Można zaczynać już szukać pozycji krótkich jeśli przy teście 1.6600 od dołu wystąpi sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

 

 

NZD/USD:
Bardzo ładny trend wzrostowy na Dolarze nowozelandzkim do amerykańskiego. Wczoraj pisałem o kluczowym dla pary zamknięciu powyżej oporu, wczoraj został on przetestowany, utworzyła się wyraźna świeca pin bar (zaznaczona na żółto na wykresie) i po niej para wzrosła. Obecnie pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji jednak trend jest wyraźny. Powrót do wcześniejszego oporu, teraz wsparcia pozwoli otwierać longi po wystąpieniu sygnału kupna.

 

 

XAU/USD:
Dynamiczne spadki doprowadziły Złoto do kluczowego wsparcia. Warto szukać na nim sygnałów kupna i grać zgodnie z trendem. Mogą one wystąpić już w pierwszych godzinach dzisiejszej sesji europejskiej.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/USD
Następny artykułGBPUSD – Cena w wąskim zakresie
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here