Naga MarketsNa rynkach sporo się dzieje, jednak brak jest wyraźnych sygnałów co zaraz pokażę. Może to świadczyć o mniejszej płynności przed świętami. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Para odbiła od oporu jednak ani na wykresie dziennym, ani na 4-godzinnym, ani nawet na godzinowym nie widać sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Muszą one wystąpić żeby otwierać pozycję.EUR/USD:

Eurodolar utrzymywał się pod oporem na 1.3820 przez cały wtorek, wczoraj rano wystrzelił i przy teście wsparcia dał sygnał kupna. Jest to zaznaczona na żółto 4-godzinna świeca pin bar. Można ją rozegrać na trzy sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.GBP/AUD:

Para jest w dynamicznym trendzie spadkowym dlatego warto szukać jedynie pozycji krótkich. Cena obecnie znajduje się na 21-okresowej średniej EMA i w przypadku wyraźnego sygnału sprzedaży można otwierać pozycje długie. Silny opór jest jednak jeszcze 80 pipsów wyżej.GBP/CHF:

Para Funt do Franka szwajcarskiego testuje właśnie opór. Trend od miesiąca jednak jest wzrostowy i przy decyzji o otwieraniu pozycji krótkich trzeba o tym pamiętać.GBP/USD:

Bardzo wyraźny rajd wzrostowy na Kablu po sygnale z wtorku. Cena przebiła się przez kluczowy opór jednak potrzeba zamknięcia ponad żeby mówić o trwały jego pokonaniu. Jeśli cena wróci może być to fałszywe przebicie i okazja do otwierania pozycji krótkich.NZD/JPY:

Ostatnie 4 świece dzienne mają długie dolne knoty i każda z nich może być sygnałem kupna. Jednak wczoraj minimum zostało przebite i ewentualną pozycję długą warto zabezpieczyć poniżej wsparcia na 87.40.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/JPY, NZD/JPY i GBP/AUD
Następny artykułPoranny komentarz makro – czwartek 17 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here