Naga MarketsNa rynkach powoli zaczynają się święta i spada płynność. Prowadzi to do dużych szybkich ruchów – takich jak na GBP/USD, który po neutralnych danych mocno ruszył w dół, żeby po minucie odrobić całą stratę z nawiązką. Słabe dane z Nowej Zelandii sprowadziły NZD/USD poniżej wsparcia w zdecydowanym ruchu.

AUD/NZD:

Wspomniane dane miały również wpływ na parę Dolar australijski do Dolara nowozelandzkiego. Cena zbliża się do oporu, na którym może się zatrzymać. Trend jest wzrostowy dlatego warto szukać pozycji długich w przypadku korekt. Jednak wyraźny sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) pozwoli również na otwarcie shortów w pobliżu oporu.EUR/USD:

Eurodolar konsoliduje zaraz pod oporem, który wczoraj został dość wyraźnie odrzucony. Sentyment jest spadkowy dopóki cena znajduje się poniżej 1.3820 i wydaje się, że test 1.37000 jest wskazany przed ewentualnymi dalszymi wzrostami.GBP/USD:

Niezwykle dynamiczny ruch na Kablu dał na wykresie 4-godzinnym wyraźny sygnał kupna. Można go rozegrać na 3 sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Dwa pierwsze są dość prawdopodobne, natomiast spadek do 50% świecy wydaje się dość trudny, natomiast będzie to zdecydowanie najlepszy ze sposób rozegrania.NZD/JPY:

Sygnał kupna z czwartku został zanegowany i pozycje zakończyły się na stop lossie. Cały czas jednak strefa wsparcia działa co widać po długich dolnych knotach świec i warto szukać kolejnych sygnałów kupna. Grając z korzystnym zyskiem do ryzyka czasami można pozwolić sobie na serię strat, która zostanie później odrobiona jedną pozycją.NZD/USD:

Kiwi dalej spada przebijając lokalne wsparcie testowane trzykrotnie na wykresie 4-godzinnym. Teraz poziom ten powinien stanowić opór, na którym warto szukać sygnałów sprzedaży.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – GBP/USD i CAD/JPY
Następny artykułPoranny komentarz makro – środa 16 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here