Naga MarketsWczoraj tematem numer jeden były dane z Wielkiej Brytanii oraz przemówienie szefa BoE Carneya. Odczyty były gorsze od prognoz, a sama konferencja prasowa jeszcze pogłębiła negatywny sentyment zmieniając kompletnie nastawienie rynków do Funta. Dalej słabe jest też Euro. Te dwie waluty będą bohaterami dzisiejszego przeglądu potencjalnych setupów Price Action:
EUR/AUD:
Para po przebiciu wsparcia jest najniżej od końca 2013 roku. Test tego poziomu od dołu przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) będzie okazją do otwierania shortów zgodnych z silnym trendem.

 

 

EUR/JPY:
Tutaj sygnał z początku tygodnia zakończył się stop lossem. Wsparcie zostało przebite i teraz powinno stanowić opór. Rozgrywać tą parę można analogicznie jak Euro do Dolara australijskiego.

 

 

EUR/USD:
Przed spadkami broni się Eurodolar. Równy poziom 1.37000 wytrzymał i na razie para konsoliduje zaraz powyżej niego. Impuls w dół był jednak bardzo silny i wyraźnie na parze nadal rządzą niedźwiedzie. Można wypatrywać jakiś bardzo wyraźnych sygnałów kupna i grać na odbicie, jednak będzie to dość ryzykowne.

 

 

GBP/USD:
Kabel z impetem przebił bronione od końca kwietnia wsparcie i zanurkował 50 pipsów niżej. Długoterminowy trend jest ciągle wzrostowy jednak głębsza korekta jest nieunikniona.

Podobnie jak w przypadku par z Euro krótkich pozycji należy szukać po re-teście wcześniejszego wsparcia, teraz oporu, od dołu.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 14 maj 2014 – GBP/USD
Następny artykułPoranny komentarz makro – 15 maja 2014
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here