Naga MarketsOd dzisiaj Comparic zmienia nieco formę wiadomości ukazujących się rano. Nie będzie przeglądu porannego – zbyt mało wnosił – za to o ważnych wydarzeniach z sesji azjatyckiej (jeśli takie będą) napiszę na początku artykułu o setupach Price Action. Dzisiaj w nocy nie miały miejsca żadne ważne wydarzenia. Zaczynamy:
AUD/JPY:
Ciekawa dość sytuacja na Dolarze australijskim do Jena. Po nieudanym ataku na opór cena spadła do pierwszego lokalnego wsparcia, które może zakończyć korektę ponieważ pokrywa się mniej więcej z 38,2% zniesienia Fibonacciego ostatnich wzrostów. Na wykresie 4-godzinnym widać, że cena szybko odbiła od wsparcia i utworzyła się długa biała świeca, w której zawiera się kolejnych 6. Tworzy to setup inside bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), który można rozegrać stawiając zlecenie buy stop powyżej maksimum świecy matki, ze SL poniżej lub bardziej agresywnie poniżej 50% jej zniesienia.

 

 

CAD/JPY:
Cena odbiła wczoraj od 8 i 21 okresowej EMA, które dodatkowo wskazują na trend wzrostowy. Mała świeca pin bar, która utworzyła się wczoraj może posłużyć już do otwierania pozycji długich. Można to zrobić na 3 sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

 

 

GBP/CAD:

ebook skuteczny daytrading

Para konsoliduje pod kluczowym oporem. Długie górne knoty świec świadczą o podaży jaka uruchamia się w tych rejonach. Trend jednak jest cały czas wzrostowy i trzeba o tym pamiętać otwierają pozycje krótkie. Dużo pewniejsze będą pozycje długie jeśli cena na stałe przebije 1.8570 i przetestuje je od góry dając sygnał kupna.

 

 

GBP/USD:
Kabel zbliża się do kluczowego wsparcia. Warto obserwować tą parę ponieważ sygnały kupna w okolicach 1.6600 będą dobrą okazją do zagrania longów zgodnie z trendem.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – EUR/USD
Następny artykułAnaliza na zamówienie: Mostostal Export
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here