Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów price action:
GBP/USD:
Dynamiczny impuls wzrostowy doprowadził na Kablu do testu maksimum z lutego. Cen odrzuciła go wczoraj jednak nie widać żadnych wyraźnych sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), a są one potrzebne bardzo dobrej jakości do zagrania “pod prąd”. Obecnie trzeba czekać na kolejny atak na okolice 1.6820. Jeśli zostanie on pokonany pozostaje jedynie szukanie longów przy re-teście od góry.

 

 

NZD/USD:
Duża korekta na Kiwi. Cena z impetem przebiła wsparcia i obecnie trudno wyrokować gdzie może się zatrzymać.

Na pewno wzrostowa korekta do jednego z wcześniejszych wsparć (teraz oporów) oraz wystąpienie tam sygnału sprzedaży z price action, może posłużyć do otwierania pozycji krótkich.

 

 

USD/CHF:
Dolar do Franka szwajcarskiego również przebił wsparcie i podobnie jak na NZD/USD warto szukać shortów po teście wcześniejszych wsparć od dołu.

 

 

USD/JPY:
Para odbija od kluczowego wsparcia i na wykresie H4 można zauważyć pin bar. Można rozegrać go na 3 sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – AUD/NZD
Następny artykułKomentarz poranny makro – piątek 11 kwietnia.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here