Naga MarketsWczoraj na rynki największy wpływ miała informacja o zgodzie wśród członków Rezerwy Federalnej USA co do konieczności dalszej stymulacji gospodarki co spowodowało osłabienie Dolara. Niektóre pary doszły do kluczowych poziomów jednak trend ten nie był kontynuowany na sesji azjatyckiej. Zapraszam na dzisiejszy przegląd najciekawszych par techniką Price Action:

AUD/JPY:

Para doszła do kluczowego oporu, którego przebicie oznaczałoby najwyższe poziomy od połowy 2013 roku. Mimo silnego trendu wzrostowego prawdopodobna jest korekta spadkowa do okolic ostatniego wsparcia 94.00. Wyraźny sygnał sprzedaży z Price Action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) może posłużyć do otwarcia shortów. Jednak głównie należy szukać sygnałów kupna zgodnych z ostatnim dynamicznym trendem.GBP/CHF:

Wczoraj nastąpił re-test wsparcia (wcześniej oporu) od góry. Wyraźna świeca popytowa może być traktowana jako świeca sygnalna. Można ją rozegrać na trzy sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.NZD/USD:

Para atakuje maksimum z kwietnia 2013 i od 4 sesji nie może go trwale przebić. W piątek utworzył się sygnał sprzedaży, który niezależnie od wybranego sposobu rozegrania zostałby otwarty. Obecnie cena znajduje się w okolicach 50% zniesienia tej świecy co pozwala otwierać pozycje krótkie osobom grającym przeciw trendowi. Celem takiej pozycji będzie wsparcie około 130 pipsów niżej, co przy stop lossie około 15-18 pipsów daje dobry stosunek zysku do ryzyka. Pamiętać należy jednak o silnym trendzie wzrostowym.XAU/USD:

Złoto spada niezwykle dynamicznie i zbliża się do wsparcia na 1268.00. Jeśli miałoby nastąpić odbicie/powrót do wzrostów to właśnie z okolic tego poziomu.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – USD/JPY i EUR/AUD
Następny artykułGBPUSD – Otwarta droga do wzrostów
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here