Naga MarketsSetanta [SET], Oponeo [OPN] – Gorące spółki dniaPodczas poniedziałkowej sesji spółka Setanta poinformowała o wyroku sądowym, który zatwierdził połączenie firmy z producentem gier All In! Games, znanym m.in. ze sponsorowania drużyny e-sportowej Wisły Kraków. Połączenie oznacza znaczne podwyższenie kapitału zakładowego i nowe akcje, które zostaną objęte przez wspólników All In! Games. Na wykresie od pewnego czasu trwają bardzo silne wzrosty, co nie dziwi biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania, choćby w postaci ostatniego hitu gry „Tools up”. Po za tym, plan wydawniczy wygląda całkiem nieźle, trzeba tu wspomnieć o grach „Arboria”, „Fort Triumph” czy „Metamorphosis” Ta ostatnia produkcja inspirowana jest twórczością Franza Kafki i jeszcze przed debiutem została doceniona w branży.

  • Sąd zatwierdził połączenie spółek All in! Games i Setanta
  • Oponeo pozytywnie zaskoczyło wynikami
  • Kursy obu spółek z silnym odbiciem

Game Informer oraz Gamespot uznały tytuł za jeden z najlepszych zaprezentowanych na konferencji GDC 2019 w San Francisco. Gra znalazła się także wśród finalistów Nordic Game Discovery Contest 2019 oraz została wybrana za jedną z najlepszych przez portal Ars Technika na festiwalu PAX East 2020. Warto wspomnieć także o grze „Ghostrunner”, która plasuje się na 2-3 miejscu potencjalnych hitów zaraz za tegorocznym hitem CD Projektu.

Setanta i All in! Games oficjalnie połączone

Setanta jest wydawcą tej gry, a akcjonariaty Setanty, One More Level i All in! Games łączy osoba znanego inwestora Januarego Ciszewskiego. Na wykresie mamy euforię przy mocnych obrotach i jeżeli takie nastroje się utrzymają, kurs niebawem powinien sięgnąć 20 zł.

setanta

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Oponeo z mocnymi wynikami

Spółka Oponeo pokazała wczoraj raport z wynikami za maj. Według szacunków, spółka miała w tym miesiącu 85,82 mln zł przychodów ze sprzedaży netto. Oznaczałoby to wzrost rok do roku aż o 33%. Narastająco przychody za pięć miesięcy bieżącego roku wzrosły o 8% do 352,69 mln zł. Parę dni temu firma podała także dobre wyniki ze spółki zależnej zajmującej się sprzedażą rowerów. Spółka Dadelo zwiększyła sprzedaż o 143% w pierwszym kwartale. Silnie rosła także sprzedaż innych produktów jak akcesoriów czy ubrań sportowych.

oponeo

Warto wspomnieć także, że wyniki za pierwszy kwartał były nieco lepsze niż przed rokiem, co pokazuje, że Oponeo jest w stanie radzić sobie w trudnych czasach jak obecnie pandemia ale także wcześniej, kiedy wyniki trzymały pewien poziom, mimo praktycznego braku zimy, a co za tym idzie zmniejszonymi potrzebami wymiany opon. Na wykresie trwa wybijanie oporu przy 26 zł, kolejny cel nie jest zbyt odległy, gdyż popyt skieruje się zapewne na szczyt z lipca 2019 roku przy 28,70 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here