Naga MarketsNa Książęcej w trakcie wtorkowej sesji wyróżniają się akcje Sescomu (SES) zyskujące 24,14% i testując poziom 38 zł za akcję, który ostatni raz obserwowano w kwietniu bieżącego roku. Czyżby powodem tak nagłego skoku zainteresowania spółką była wydana 27 sierpnia rekomendacja Domu Analiz SII sugerując 135% wzrostu?

We wczorajszym raporcie Dom Analiz SII wyznaczał cenę docelową w ujęciu 12-miesięcznym dla Sescomu na poziomie 55,97 zł. Na otwarciu poniedziałkowym notowania spółki wyraźnie zyskiwały (najmocniej od publikacji wyników finansowych), aby kontynuować aprecjację również podczas sesji wtorkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak na razie 28 sierpnia miejsce miało 61 transakcji o łącznym obrocie w PLN rzędu 109 tysięcy. W ostatnich miesiącach kurs notowań akcji Sescom spadł z poziomu około 45 zł do ponad 20 zł, a w konsekwencji rynkowa kapitalizacja Spółki obniżyła się z poziomu około 95 mln zł do ponad 42 mln zł. Naszym zdaniem rzeczona przecena nie miała fundamentalnego uzasadnienia. Rok obrotowy 2017/2018 jest dla Grupy Sescom rekordowy pod względem notowanych wyników finansowych. Po trzech kwartałach jej skonsolidowane przychody wyniosły 94,5 mln zł wobec 66,8 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej (+41,4% rdr), wynik EBITDA zwiększył się z poziomu 5,1 mln zł do 10 mln zł (+96,9% rdr), a wynik netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej z poziomu 2,7 mln zł do 6,7 mln zł (+150,9% rdr) – informował Dom Analiz SII w swojej rekomendacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here