Naga MarketsSescom jest blisko dokonania dwóch akwizycji poza krajem w br.Sescom liczy, że w tym roku kalendarzowym dokona dwóch akwizycji – po jednej w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, poinformował prezes Sławomir Halbryt. Spółka w najbliższych dniach poinformuje także o powołaniu podmiotu, który będzie realizowała projekty wodorowe.

“W tym roku kalendarzowym chcemy dokonać akwizycji w Wielkiej Brytanii i jesteśmy tutaj blisko takiej transakcji oraz w Niemczech. Spodziewamy się, w ciągu najbliższych miesięcy do tych transakcji dojdzie”  – powiedział prezes podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że spółkę interesują podmioty działające przede wszystkim na rynku facility management.

“Zgodnie z naszą strategią, na akwizycje chcemy przeznaczyć około 80 mln zł. Zamierzamy nabyć kilka podmiotów na terenie Europy. Główne kierunki naszego zainteresowania to Niemcy, Wielka Brytania czy kraje Beneluksu. Interesują nas spółki o obrotach pomiędzy 4 a 10 mln euro. Zależy nam na nabyciu kilku podmiotów, ale w kilku krajach” – powiedział prezes.

Halbryt dodał, że spółka ma także ambicje, aby zostać firmą globalną.

“Do 2030 r. chcemy być obecni przynajmniej na jeszcze jednym z kontynentów poza Europą. Zrobiliśmy pilotaż w Nowym Jorku i patrzymy na USA jako prawdopodobny nasz pierwszy kierunek ekspansji zagranicznej. Ale patrzymy również na Turcję czy Afrykę Północną” – zaznaczył.

Prezes zapowiedział także zakończenie prac nad wydzieleniem projektów wodorowych do osobnej spółki celowej.

“W ciągu najbliższych dni będziemy komunikować informacje o przeniesieniu takiego programu wodorowego do nowego podmiotu. Jesteśmy na ukończeniu tych prac” – podkreślił Halbryt.

invest

Grupa kapitałowa Sescom specjalizuje się w zarządzaniu i świadczeniu usług facility management dla klientów sieciowych (usługi serwisu urządzeń HVAC, serwisu infrastruktury IT oraz serwisu chłodniczego, elektrycznego i budowlanego). Rozwiązania spółki zapewniają oszczędności w obsłudze technicznej obiektów oraz w zużyciu mediów. Spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW w marcu 2018 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy kursu dolara | kurs amrest | bitcoin cash prognozy | benefit akcje | notowania orlen | płatność blik co to jest | swig80 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here