Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Kluczowe informacje ze spółek

Vistula – W planach dalszy rozwój

Grupa Vistula planuje, że w 2018 roku wzrost powierzchni sprzedaży detalicznej wyniesie około 9 proc. w stosunku do roku 2017 i osiągnie poziom ponad 36 tys. m kw. Planowane wydatki inwestycyjne w 2018 roku wyniosą około 20 mln zł – poinformowała spółka w raporcie.

Zarząd poinformował, że planuje dalszy rozwój sieci sprzedaży w Polsce, co jest odpowiedzią spółki na rosnący trend zapotrzebowania na produkty mody męskiej. Mężczyźni coraz bardziej są świadomi swojego wyglądu co rodzi szansę na dalsze zwiększenie sprzedaży produktów marki Vistula. Zakładany 9% r/r wzrost nowych salonów nie zaskakuje, ponieważ jest on zbieżny ze średniorocznym tempem rozwoju sieci jaki spółka wykazywała w przeszłości.

Ursus – Debiut elektrycznego samochodu w II kw. 2018 roku

Ursus zakłada, że w drugim kwartale 2018 roku może ruszyć z produkcją seryjną małego kompaktowego elektrycznego samochodu dostawczego – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Pół roku temu pojawiły się pierwsze wzmianki o planowanej seryjnej produkcji samochodu elektrycznego. Słowa Zarządu nie zostały rzucone na wiatr. Intensywne prace konstruktorów i projektantów zaowocowały powstaniem koncepcyjnego samochodu dostawczego na prąd. Pierwszy raz pojazd można było zobaczyć na targach motoryzacyjnych w Hanowerze. Polski projekt spotkał się wtedy z wieloma pozytywnymi opiniami. Miejmy nadzieję, że podobne opinie będą płynąć od użytkowników. Pierwsze recenzje mogą pojawić się już w II kw. 2018 roku. Ruch spółki w kierunku elektromobilności zapewne będzie stanowić w przyszłości mocną drugą nogą biznesu Ursusa, który dotychczas specjalizuje się w produkcji ciągników i maszyn rolniczych.

Analiza indeksów

WIG20

Komentarz:

Wczoraj rano europejskie giełdy mocno traciły, negatywne nastroje nie ominęły też GPW. WIG20 po zaledwie jednym dniu przerwy powrócił do spadków i był jednym z najsłabszych indeksów na kontynencie. Notowania koncentrowały się w rejonie ważnych wsparć na 2420-2440pkt. (wzrostowa linia trendu i lokalne dołki). Ze względu na spadek cen surowców najsłabiej zachowywały się spółki wydobywcze.

Zamknięcie wypadło minimalnie poniżej (2419pkt.) i wsparcia zostały delikatnie naruszone. Rynek stanął na krawędzi i od dzisiejszej sesji może wiele zależeć. Jeżeli wsparcia zostaną przełamane, sytuacja techniczna znacząco się pogorszy. Na wykresie zarysuje się formacja szczytowa z potencjałem sięgającym w okolice 2300pkt. Warunkiem uniknięcia tego scenariusza jest obrona wsparć i kontrujące odbicie w górę. Szanse byków zwiększa zauważalna poprawa nastrojów na świecie. Początek będzie wzrostowy.

mWIG40

Komentarz:

mWIG również znalazł się w pobliżu wsparć. Jak widać na wykresie kurs dotarł do podstawy wielomiesięcznego ruchu bocznego (ok. 4670 – 4700pkt.). Zachowanie rynku w tym miejscu będzie rzutować na techniczny obraz rynku i perspektywy najbliższej przeszłości. Wariant pozytywny to szybki zwrot w górę i ruch w kierunku maksimów formacji (ok. 5000pkt.). Wyłamanie w dół otworzy przestrzeń dla głębszej korekty.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

S&P500

Komentarz:

Na amerykańskiej giełdzie nadal trwa powolne, ale systematyczne obsuwanie. Wczoraj S&P500 spadł o 0,55%. Powtórzył się przy tym znany schemat: rynek otworzył się nisko, ale wraz z upływem czasu odrobił większość strat. Widać, że popyt nie rezygnuje. Niższe ceny są zachętą do kupna, co powstrzymuje rynek przed głębszą korektą. Inwestorzy niecierpliwie czekają na obiecaną przez Donalda Trumpa reformę podatków. Pierwsze głosowania w Izbie Reprezentantów może odbyć się już dziś.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here