kryptowaluty
Kryptowaluty. Źródło: unplash.com/@Traxer

Giełda Bullish zakupiła 100% udziałów w renomowanym serwisie informacyjnym poświęconym kryptowalutom – CoinDesk. Transakcja, która miała miejsce 20 listopada br., została potwierdzona przez raport opublikowany w The Wall Street Journal. Jej kwota nie została ujawniona. Pierwotnie od 2016 r. Coindesk był własnością Digital Currency Group.

Era nowego przywództwa

Nowym kierownikiem Bullish, sprawującym kontrolę nad CoinDesk, został Tom Farley, były prezes Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada on bogate doświadczenie w świecie finansów oraz obiecuje wnieść nowe spojrzenie i innowacyjne podejście do rozwoju tej cenionej platformy medialnej.Warto zaznaczyć, że nowi właściciele CoinDesk nie zamierzają ingerować w redakcyjną niezależność serwisu. Matt Murray, były redaktor naczelny Wall Street Journal, został wyznaczony do przewodzenia niezależnemu komitetowi redakcyjnemu. Istniejący zespół redakcyjny CoinDesk pozostanie nienaruszony, co ma zapewnić ciągłość jakości i profesjonalizmu, z których serwis jest znany.

Bullish nabył CoinDesk w transakcji gotówkowej, choć szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Warto przypomnieć, iż platforma ta była wcześniej w posiadaniu Digital Currency Group, a przejęcie jest rezultatem prób przystosowania się do kryzysu finansowego DCG po trudnej fazie na rynku kryptowalutowym. 

Advertisement
Dalsza część artykułu pod filmem
Chociaż Bullish ostatecznie przejął CoinDesk, platforma nie była jedyną zainteresowaną stroną. W lipcu br. grupa inwestorów, z Matthew Roszakiem na czele, próbowała zakupić CoinDesk za 125 milionów dolarów, jednak ta transakcja nie doszła do skutku. Decyzja o wyborze Bullish w kontekście innych ofert wskazuje na strategię rozwoju, jaką nowi właściciele planują wdrożyć.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.