Naga MarketsDnia 31 lipca podano do wiadomości publicznej informację o zawarciu partnerstwa pomiędzy Thomson Reuters – międzynarodową agencją z branży massmediów oraz kompleksowych informacji rynkowych, wywodzącą się z Kanady, a CryptoCompare – serwisem internetowym śledzącym dane na temat tokenów cyfrowych agregowanych z wielu giełd kryptowalut. Jest ono wynikiem trwającej już ponad 2 lata współpracy pomiędzy tymi podmiotami. 

Zobacz również: Thomson Reuters dodaje dane dotyczące sentymentu dla 100 kryptowalut

Zadaniem Cryptocompare będzie przygotowanie oraz dostarczenie danych z zakresu książki zamówień (order book) oraz informacji na temat obrotów w zakresie najważniejszych 50 kryptowalut pobieranych ze starannie dobranych giełd. Dane te będą spływać bezpośrednio na Eikon – główną platformę oferowaną przez Reutersa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Thomson ReutersDodatkowa usługa udostępniana właśnie przez agencję wypełnia lukę rynkową w postaci zapotrzebowania na wysokiej jakości, sprawdzone dane z rynków kryptowalut. Jak dowiadujemy się z ankiety przeprowadzonej wcześniej przez Reutersa wśród 400 firm będących klientami agencji, 20% ankietowanych podało, iż rozważa rozpoczęcie handlu na kryptowalutach w najbliższych 3-12 miesiącach. Do gry zaczynają wchodzić najbardziej liczący się giganci ze świata finansów – niedawno Goldman Sachs uruchomił jednostkę (tzw. trading desk) odpowiadającą za obrót kryptowalutami. W handel cyfrowymi tokenami angażują się także mniejsze banki oraz firmy zarządzające aktywami.

Zobacz również: Nowy szef Goldman Sachsa chce powiększenia oferty banku o kryptowaluty

To, że partnerstwo pomiędzy Thomas Reuters a serwisem CryptoCompare wychodzi naprzeciw wspomnianym wyżej potrzebom, wyraził Sam Chadwick – dyrektor ds. strategii i innowacji oraz blockchainu w agencji Reuters:

„Pomimo spadków cen wielu wiodących kryptowalut, jakich doświadczyliśmy w roku 2018, nadal obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony naszych klientów na przedstawianie cen najważniejszych tokenów. Z CryptoCompare współpracujemy od momentu, gdy serwis ten zaangażowany był w nasz projekt blockchain hackathon [wydarzenie mające na celu zaznajomienie uczestników z różnymi zastosowaniami technologii blockchain] we wrześniu 2016 i wciąż jesteśmy pod wrażeniem podejścia CryptoCompare do przedstawiania danych z tych pełnych wyzwań rynków. Dzięki partnerstwu dane cenowe z tych wschodzących rynków będą przedstawiane obok innych kategorii aktywów, przez co nasi klienci uzyskają bardziej kompleksową perspektywę pomocną w handlu w ramach platformy Eikon.”

Chadwick zwraca także uwagę na rosnące znaczenie firm z branży private equity, które coraz chętniej i odważniej inwestują w nowe technologie i zajmują coraz większe pozycje na rynku kryptowalut. Jego zdaniem przed agencją stoi także ważne zadanie edukowania klientów w zakresie tego, jak funkcjonuje rynek kryptowalut.

Zawarcie partnerstwa z CryptoCompare ma być zaledwie pierwszym krokiem do działań na znacznie szerszą skalę, gdy już nastąpi szerokie zaangażowania firm z sektora private equity oraz podmiotów specjalizujących się w zarządzaniu majątkiem (wealth management) w sferze cyfrowych tokenów.

Platforma CryptoCompare w skrócie

Źródło: www.cryptocompare.com

Serwis, oprócz standardowych funkcjonalności dostępnych na najpopularniejszej platformie do śledzenia notowań kryptowalut – CoinMarketCap, oferuje rozbudowane jak na standardy dla tego typu portali, możliwości. Należą do nich m.in. wykresy świecowe (oferowane oprócz klasycznych wykresów liniowych), narzędzia do analizy ceny w postaci prostych średnich ważonych (Simple Moving Average – SMA) oraz wstęg Bollingera (Bollinger Bands – BB). Znajdziemy tam także szczegółowe opisy oraz zestawienia kryptowalut, giełd, portfeli oraz rozbudowaną sekcję dla krypto górników. Mocną stroną platformy jest również dostęp do serwisów informacyjnych poświęconych kryptowalutom, a także do mediów społecznościowych. Platforma posiada przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs oraz ciekawą szatę graficzną. Przydatnym narzędziem jest funkcja menadżera portfolio – o której można dowiedzieć się więcej z załączonego  materiału wideo w języku angielskim.

Zobacz również: John McAfee uruchamia McAfee Market Cap – pogromcę Coin Market Cap?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here